Son Dakika Haberler

Diktatör Konuştu. Yasaklar Devam Edecek..

Diktatör Konuştu. Yasaklar Devam Edecek..
Okunma : 92 views Yorum Yap

erdogan_676554Diktatör buyurdu, içenler zehir odalarında içsin!

Yasaklar devam ediyor,Talan devam ediyor, Faşizm deva ediyor, AKP baskısı giderek dahada belirginleşiyor, Halkın bir kısmı tepki gösteriyor,Türkiye de sınırları zorlayan Faşizm hergün biraz daha baskıyı artırarak halkın tepsikizlipği karşısında hedefine ilerliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde, 2012 Türkiye Küresel Yetişkin Tütün Araştırması sonuçlarının paylaşıldığı toplantıda konuşuyor.

Başbakan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sigara yasağı

“Dumansız havayı koridorlarımızda yaşamaya başladık. Toplumun büyük çoğunluğunu sigara yasağını sahiplendiğini görüyoruz. Niçin azınlık çoğunluğa tahakküm etsin? Azınlığın hukukunu korumak da bizim görevimiz. Tütün ve alkol konusunda anayasanın amir hükmüne uyuyoruz. Gittiğim yerde vatandaşın elinden sigarayı alıyorum. Ben zorla değil anlaşarak sigara bıraktırıyorum.

Evde benim şimdi Başbakanlık’ta ciddi sayıda birikmiş sigara paketlerim var. Dünya Sağlık Örgütü sigara için yüzde 75 vergi tavsiye ederken biz 82 uyguluyoruz. Nargile ve sigara tarzındaki tüm ürünleri tütün kapsamına aldık. Dumansız hava sahası kampanyaları milletimiz nezdinde itibar gördü. 76 milyonun sağlığı için gereken tedbirleri almak zorundayız. Biz yola çıkarken ‘her şey insan için’ dedik.”