Son Dakika Haberler

DİN ÖĞRETMENİ İSYAN ETTİRDİ

DİN ÖĞRETMENİ İSYAN ETTİRDİ
Okunma : 119 views Yorum Yap

201349161Atatürk resimlerini indirdiği, derste ilahi okuttuğu, hurafelerle çocukları kandırdığı iddia edilen öğretmeni birlikte çalıştığı meslektaşları şikayet etti.
Sarıyer Yeniköy İlköğretim Okulu’nun ortaokul bölümünde görevli din kültürü öğretmeni A.S.’nin okuldaki bir öğretmenin hazırladığı panodaki Atatürk resmini 2 kez aşağı indirerek attığı iddia edildi. Okuldaki öğrenci ve öğretmenler duruma tepki gösterdi.
İddiaya göre, Yeniköy İ.Ö.O’nun ortaokul bölümünde görevli din kültürü öğretmeni A.S., okulda görevli bir öğretmenin yaptığı çalışmadaki Atatürk resmini panodan çıkararak attı. Bunun üzerine panoyu hazırlayan öğretmen resmi tekrar astı. Ancak A.S. dün sabah Atatürk resmini panodan indirerek tekrar attı. Bunun üzerine sınıftan 4 öğrenci ağlayarak idareye gidip şikayette bulundu. Panoyu hazırlayan öğretmenin uyarısı üzerine A. S. “Burası kimsenin tekelinde değil. İstediğimi yaparım. İstediğim resmi, babamın resmini bile oraya asarım” cevabını verdi. Bir öğretmen, A.S.’nin daha önce de bir öğrencinin taktığı Atatürk rozeti için “ Onu çıkar. Oraya çiçekli bir rozet tak, sana daha çok yakışır” dediğini söyledi. Ders saati sırasında ilahi okuttuğu da belirtilen A.S.’ye bir velinin “Derste ilahi söylenmesinden çocuğum rahatsız oluyor. Bu program dahilinde olmayan bir şey” diye tepki gösterdiği A.S.’nin ise “Program dışına çıkabilirim. İstediğimi yapabilirim” diye karşılık verdiği kaydedildi. Veliler çocuklarının bu öğretmen tarafından hurafelerle kandırıldığını belirterek “Çocuklarımıza tırnaklarınızı uzatmayın. Siz onun içini temiz tuttuğunuzu zannediyorsunuz ama şeytanlar cinler gelir yalar” gibi ifadeler kullandığını kaydetti. Okuldaki öğretmenler A.S. hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.
KAYHAN Ayhan ,  Cumhuriyet Gazetesi  05.04.2013