Son Dakika Haberler

Disiplin Kurulu Başkanlığı Av.İsmail Emre Telci getirildi.

Disiplin Kurulu Başkanlığı Av.İsmail Emre Telci getirildi.
Okunma : 1.195 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçesinden İstanbul İl Delegesi seçilen Av.İsmail Emre Telci önemli görev üstlendi.

37.Olağan İl Kongresinde seçilen Disiplin Kurulu görev dağılımı yaptı.

CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeleri görev bölümü yaptılar. CHP İstanbulda Disiplin Kurulu Başkanlığına İsmail Emré Telci göreve getirildi.

İsmail Emre Telci Kimdir

1986 Artvin doğumlu. Babasının memuriyeti nedeniyle Artvin’de doğan ve ilkokula Artvin’de başlayan TELCİ, ilkokulu Akçaabat Merkez İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi ise Akçaabat Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Liseden mezun olduğu 2004 yılında ÖSS sonucu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Bu okulu bitirmesinin ardından 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Tezli Yüksek Lisansa kabul edilerek master çalışmalarına başladı. Aynı yıl Avukatlık Ruhsatnamesini alarak İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğine adım attı. Halen daha serbest ve bağımsız olarak avukatlık mesleğini icra etmektedir.
2007 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Fatih İlçe Örgütü’ne üye olarak siyasi yaşantısına resmen başlayan TELCİ, 2008 yılında Gençlik Örgütü Saymanı, 2009 yılında ise Gençlik Örgütü Sekreteri oldu. 2012 yılında Gençlik Örgütleri Genel Başkan Yardımcılığı yapan TELCİ, Karadeniz sorumlusu olarak bu görevini icra etti. Bu görevi esnasında gençlik örgütlerine yönelik tüzük değişikliliklerinin yapılmasına öncülük eden TELCİ, 8 yıl aradan sonra Gençlik Örgütleri Kurultayı’nın yapılmasına dair kararı alan ekibin içinde yer aldı. Bu Kurultayda desteklediği listeden aday olmayan TELCİ, Kurultay ile birlikte sade bir parti üyesi olarak siyasi çalışmalarına devam etmektedir.
İlkokuldan itibaren sosyal etkinliklerin içerisinde yer alan TELCİ, özellikle Üniversitede kulüp başkanlığı da dâhil olmak üzere uzun yıllar yöneticilik yaparak siyasi, kültürel ve sportif faaliyetlerin daima içinde oldu. Üniversite bitiminin ardından GESOS – Genç Sosyal Demokratlar ve Toplumcu Düşünce Enstitüsü’nün yönetim kurullarında yer alarak, halkımızı aydınlatmak ve sorunlarına cevap bulmak amacıyla birçok siyasi, toplumsal ve kültürel panelin hazırlanmasında ve yaşama geçirilmesinde görev aldı. Söz konusu kurumlardaki görevleri, halen daha devam etmektedir.
İstanbul’a sonradan yerleşmiş bir birey olarak içinde yetişmiş olduğu kültürü yaşatmaya çaba veren TELCİ, Akçaabat Dernekleri’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev almasının yanında Karadeniz örgütlenmelerinin çatı kurumu olan Karadeniz Konfederasyonu’nun da yönetim kurulu üyesidir.
Küçük yaşlarından itibaren Futbol, Basketbol, Voleybol ve Yüzme ile uğraşan TELCİ, halen daha İstanbul Barosu Voleybol Takımının bir oyuncusu olarak spor yaşamına devam etmektedir. İstanbul’daki tüm eserleri ve de insanları öyküleriyle birlikte öğrenmeye gayret eden TELCİ, bir İstanbul sevdalısı olarak üniversitede harçlığını çıkarmak amacıyla yapmış olduğu rehberlik hizmetine günümüzde de gönüllü olarak devam etmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Trabzonspor ailesinin bir üyesi olmanın yanında otuz yıl devletine hizmet vermiş bir memur emeklisi baba ve ona eşlik etmiş bir hanımefendinin üç evladının en küçüğü olan TELCİ; hiç evlenmemiştir ve bekârdır. Çocuğu bulunmamaktadır.