Son Dakika Haberler

DOGMALARLA YETİŞEN BİR NESİL HEDEFLENİYOR!

DOGMALARLA YETİŞEN BİR NESİL HEDEFLENİYOR!
Okunma : 103 views Yorum Yap

DİDEM ENGİN’DEN YENİ EĞİTİM MÜFREDATINA CİHAT TEPKİSİ:

“YURTTA SULH, CİHANDA SULH!” DİYEN BİR ATA’NIN EVLATLARINA CİHADA VE CİHATÇIYA ÖVGÜ AŞILAMA ÇABASI, BUGÜNKÜ İKTİDARIN ZİHİN DÜNYASININ TİPİK BİR GÖSTERGESİDİR!

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan yeni eğitim müfredatına değinerek “Bu eğitim sistemi ile teknolojik çağa nasıl erişilebilir?” diye sordu.

DOGMALARLA YETİŞEN BİR NESİL HEDEFLENİYOR!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan yeni eğitim müfredatında, yaratıcı ve yüksek donanımlı genç nesillerin yetişmesi değil, çağdaş ve bilimsel kriterlerden uzak, laiklikten, Atatürk ilke ve inkılaplarından koparılmış, ezberci, araştırmayan, sorgulamayan, dogmalarla yetişen bir neslin amaçlandığını söyleyen Didem ENGİN,‘Yurtta sulh, cihanda sulh!’ diyen bir ATA’nın evlatlarına cihada ve cihatçıya övgü aşılama çabası, bugünkü iktidarın zihin dünyasının tipik bir göstergesidir” dedi.

Bu eğitim sistemi ile teknolojik çağa nasıl erişilebilir?” sorusunu yönelten Didem ENGİN, “Yazık bu güzel ülkemize, yazık gelecek nesillerimize…” dedi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BU GAFLETTEN VE CEHALETTEN DÖNMELİDİR

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bilime verdiği önemi hatırlatan Didem ENGİN, “ATA’mızın da dediği gibi; ‘Dünyada her şey için; medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir’. Milli Eğitim Bakanlığı bir an evvel bu gaflet ve cehaletten dönmelidir” diye konuştu.