Son Dakika Haberler

DOSTLARI EFSANE BAŞKANLA BULUŞTU

DOSTLARI EFSANE BAŞKANLA BULUŞTU
Okunma : 90 views Yorum Yap

Efsane Başkan Ali Yılmaz aramızdan ayrılışının 12. yılında mezarı başında dostları tarafından anıldı.

Anma gününde CHP PM Üyesi İstanbul Millet Vekili Gökan Zeybek, CHP İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Kartal Belediye Başkanı Yardımcısı M.Oktay Aksu. Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, CHP’nin duayenlerinden Eski İlçe Başkanı Sami Canel, Döneminde birlikte görev yaptığı Yönetim Kurulu ve Gençlik kolunda görev yapmış arkadaşları ve Aile fertlerinin tamamı katıldı. 

Beşiktaş Belediye Başkanı Yardımcısı Ali Rıza Yılmaz ve kardeşi Hüseyin Yılmaz’ın organizasyonunda geçen anma gününde dostları birer konuşma yaptılar ve şiirle andılar. 

CHP PM. Üyesi, İstanbul Millet Vekili Gökan Zeybek anma konuşmasında: Sevgili Ali Yılmaz’ın dostları, ailesi, annesi, 12 yıl büyük bir özlemle, saygıyla çok hızlı geçmiş bir zaman, Ali Yılmaz’ın İBB’de nasıl halkçı, nasıl emekçiden yana görev yaptığını çok iyi bilenlerden biriyim, en büyük özlemlerden bir tanesi şuan kulladığımız binanın kendisine ait malı mülkü olan bir ilçe binasının kazandırması idi, ne mutluki bugün iktidarımıza, Sarıyer iktidarımıza ev sahipliği yapan ilçe başkanlık binamız  sayın Ali Yılmaz’ın ilçe başkanlığında ve onunla birlikte görev yapan yönetim kurulu üyelerine nasip oldu, onun mezarı başında şu sözü vermek istiyorum, 25 yıl sonra İstanbul’un her yerinde halkçı, toplumcu, emekçiden yana, ezilmişlerinden yana anlayışı İstanbul’un her yerinde egemen kılmak için mezarı başından söz veriyorum. 23 Haziran da Alı Yılmaz gözün arkada kalmasın, İstanbul’un her yerinden şanlı 6 oklu bayrak dalgalanacak, önümüzdeki yıl seni tekrar anmaya geldiğimizde haramilerin saltanatını yıkmış, halkan yana bir yönetim ile geleceğiz. Gözün arkada kalmasın..

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise Rahmetli Ali başkanı tanıma fırsatım olmadı. çok çalışkan, partisinin görevlerini eksiksiz yerine getiren aileyi çok yakınen tanıyorum. Gençlik kolu başkanlığımda babam parti içinde görevleri vardı, bana Sarıyer’de bir Ali Yılmaz var, hem parti içi sorumlulukları, hem topluma sırtını dönmeyen bir arkadaşımız, bir şeye ihtiyaç olduğunda Ali Başkana gidebilirsiniz diye söylemişti. Bugün iktidar olma umudu ortaya çıktı, bu umdu aslında yaşatan düşünde Ali Yılmaz’ın o gün kullandığı toplumu kutuplaştırmadan, herkesin derdine koşan, kucaklayan dil, 2019 ‘da bugün aynı şeyleri yakalaya bildik, bizlerin iktidarı onlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş olacağız. Onlara tam bağımsız, adaletçe yaşanacak hakça bir düzen için mücadele verdiler, birde bu mücadelenin bir neferi olarak arkadan gelerek yerine getirmeye devam ediyoruz. 

Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Aksu, Ramazan Cücenoğlu, Sami Canel, Mehmet Kılıç, Necati Nazır ve dostları birer anı konuşması yaptılar.