Son Dakika Haberler

Dr.Erdal Atabek“Teknoloji, gelişme çağında yararlı değil, zararlı”

Dr.Erdal Atabek“Teknoloji, gelişme çağında yararlı değil, zararlı”
Okunma : 114 views Yorum Yap

erdalatabek

Okan Koleji tarafından düzenlenen “Ergen ve Çocuk Psikolojisi” konferansında ebeveynlerle bir araya gelen çocuk gelişimi ve psikolojisi kitapları yazarı Dr. Erdal Atabek, “Başarıyı tetikleyen şey baskı değil, yapıcı ve motive edici konuşmalardır. Bunun için de çocuklarınızla sağlıklı iletişim kurmalısınız” dedi. Yeni neslin teknolojiyle iç içe olmasının sakıncalarını anlatan Atabek, “Gelişme çağında teknolojik ürünlerle uğraşan çocuklar doğadan ve asıl yaşamdan uzaklaşıyor. Bu, çocuklarımız için büyük bir tehlike” diye konuştu.

Öğrencilerini, dünyanın en büyük eğitim kurumlarıyla yaptığı uluslararası işbirlikleri ve dünya standartlarındaki eğitim programlarıyla yetiştiren Okan Koleji, anne ve babalara da destek oluyor. Okan Koleji’nde ücretsiz düzenlenen kişisel gelişim ve çocuk psikolojisi ile ilgili konferans ve seminerlere katılan veliler, kendilerini geliştirerek çocuklarının yaşamlarında ve eğitim hayatında daha başarılı olmaları için neler yapmaları gerektiğini öğreniyorlar.
 
“Kendi idealleriniz doğrultusunda yönlendirmeyin”
Okan Koleji’nde düzenlenen “Ergen ve Çocuk Psikolojisi” konferansına katılan Dr. Erdal Atabek, anne ve babalara çeşitli tavsiyelerde bulundu. Çocukların ebeveynlerinin idealleri doğrultusunda değil kendi istekleri doğrultusunda yönlendirilmesi gerektiğini belirten Atabek, çatışmadan kurulan sağlıklı iletişimin çocukların geleceğini doğrudan olumlu etkilediğini söyledi. Çocuklara iyi bir eğitim vererek sorumluluk bilincinin yanında, sevgi ve saygının da öğretilmesi gerektiğini belirten Atabek, globalleşen dünya düzeninde geleceğin insanının dünya kültürünü bilen, birden fazla dil konuşup iletişim kurabilen insanlar olacağını belirtti. Atabek, “Okan Koleji’nin misyonundan çok etkilendim. Eğitim programları ve kişisel gelişim çalışmalarının yanısıra doğa içerisindeki kampüsünün öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
 
“Çocuklarınıza sorumluluk verin”
Çocuklara sorumluluk vermenin onlara özgüven kazandıracağını belirten Dr. Erdal Atabek şunları söyledi: “Çocuklarımızın yapması gerekenleri anne babaların yapması kısa vadede yarar sağlar. Ancak bu, uzun vadede çocuklarımızın gelişimine zarar verir. Bu nedenle çocuklarınızın da sorumluluk almasını sağlayın, onları teşvik edin. Kendi başlarına da bazı şeyleri yapabileceklerini öğrensin ve bunun gururunu yaşasınlar. Özgüvenini kazanan çocuklar hayatın her alanında öne çıkar ve başarıya ulaşır.”