Son Dakika Haberler

Ege Bozan’ın anısına, Bir Yudum Nefes İçin.

Ege Bozan’ın anısına, Bir Yudum Nefes İçin.
Okunma : 230 views Yorum Yap

egebozan_6545Sarıyer Spor Kulübü eski Başkanı ve CHP İl Genel Meclis üyesi İbrahim Bozan’ın eşi Kudret Bozan’in çocukları Ege için yazdığı  “BİR YUDUM NEFES İÇİN” imza günü yapıldı.
“Siz, hiç ağzınızı burnunuzu kapatıp bir süre nefesinizi tutmayı veya profesyonel bir yüzücü ya da dalgıç değilseniz, nefesinizin yetti kadar su altında kalmayı denediniz mi?
Yani, nefessiz kalmak ne demek biliyormusunuz? Ben biliyorum. Canım oğlum Ege,  “BİR YUDUM NEFES İÇİN” mücadele ederken, ben bunun ne demek olduğunu öğrendim.”
Böyle başlıyor Kudret Bozan kitabının ilk sayfasında, Egeyi ve Bir Yudum Nefes için verilen mücadeleyi anlatıyor. Yaşamı, hayatın değerini yeniden öğreniyorsunuz, Bir yaşamın hikayesi başlıyor 2 Ağustos 1992 de ve 19 mart 2009 da son nefes verildiğinde baş ucunda, bir annenin yaşamla mücadelesi başlıyor.
” Ara sıra, ahretten haber gelseydi ölüm bu kadar müthiş olmayacaktı” dizeleri ile bitiyor.
Bugün, Sait Halim Paşa yalısında Kudret Bozan’ın ilk kitabı olan ”BİR YUDUM NEFES İÇİN” imza günü vardı. Oldukça ili gösterilen ve kokteyl ile tanıtımı yapıldı. Seçkin konukların katıldığı imza gününde Sarıyer Kulübü Başkanlarından Haşmet Murşit, İbrahim Balcı, Sarıyer Spor Kulübü Yöneticisi Adnan  Özcan, CHP Sarıyer ilçesi eski Başkanı Serdar Sarıoğlu, CHP İl Genel Meclis Üyesi Avni Sarıoğlu, Meclis Üyesi adaylarından Nazmi Kabiloğlu ve kitap sever dostlar ve davetliler iştirak ettiler.
Ege Bozan’ı daha yakından tanımak isteyebilirsiniz. www.egebozan.com
DSC_1336DSC_1345DSC_1350DSC_1364DSC_1370DSC_1386DSC_1396DSC_1404DSC_1414