Son Dakika Haberler

Egemen Bağış, Tarikat Şeyhinin Önünde Eğildi ve Elini Öptü

Egemen Bağış, Tarikat Şeyhinin Önünde Eğildi ve Elini Öptü
Okunma : 170 views Yorum Yap

Egemen_Bagis_UstaosmanogluAKP de değişen hiç bir şey yok. Egemen Bağış tarikat şeyhinin önünde eğilerek elini öptü.
Tarikatların iktidarı AKP Hükümeti cemaatleler ilişkilerinden sınır tanımıyor. Refah Koalisyon Hükümetinde de  Başbakan Erbakan da Başbakalığa tarikat şeylerini çağırmış ve Cumhuriyet tarihimizde bir ilk yaşanmıştı.
Halkın oylarıyla geldikleri iktidara gelen AKP’nin nasıl cemaat ve tarikatların emrinde olduğunu gösteren kanıtlar artıyor. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nu ziyaret ederek, elini öptüğü belirtildi.
Eski MİT’çi Mehmet Eymür’e yakınlığıyla bilinen “son.tv” adlı internet sitesi, Bağış’ın, İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nu ziyaret ettiğini yazdı. Site, Bağış’ın Ustaosmanoğlu’nun önünde eğilmiş bir fotoğrafını da yayınladı.
Sitenin haberine göre; ziyaret Mahmut Hoca’nın Çavuşbaşı’nda evinde gerçekleşti. Eve giden Bağış, burada uzun süre burada kaldı. Ustaosmanoğlu’nu ziyaret eden, kendisiyle güncel ve siyasi konularda sohbet ettiğini aktaran cemaat üyeleri, Bağış’ın ziyaret sebebinin hayır duası olmak olduğu kaydedildi.
Sitenin muhabirine ziyaret ayrıntısı hakkında bilgi veren cemaat üyeleri, Egemen Bağış’ın Mahmut Ustaosmanoğlu’nun elini öptüğünü ve “Allah sizi başımızdan eksik etmesin! Hayır duanızı almaya geldik. Başbakanımız Tayyip Bey’e de çok dua edin efendim! Kendisi çok çalışıyor. Onunla da çok uğraşıyorlar ama güzel şeyler oluyor inşallah” dedi.