Son Dakika Haberler

EKMEĞİNİN PEŞİNDE OLANA YUMRUK ATMAYIN

EKMEĞİNİN PEŞİNDE OLANA YUMRUK ATMAYIN
Okunma : 104 views Yorum Yap

“ŞEREF MÜHÜRÜ”

Olaylı Sarıyer Belediye Meclisinde Yerel Gazeteci’lerde nasibi aldı.

Yerel Gazetecilik zor. Diplomalı, diplomasız’da olsanız ne zaman nerede nasıl bir tepkiye maruz kalacağınızı bilemezsiniz.

Profeyonel reklamcı olan ve uzun yıllar bu sektörde emek harcayarak kendi ekmeğini kazanan ve bir süre sonra “İstanbul Gazetem” isimli gazeteyi çıkararak görsel basılı yayına giren “İstanbul Gazetem” sahibi Varol Kısa AKP Yöneticileri tarafından “Şeref Mühürü” ile ödüllendirildi.

Varol Kısa Yaptığı haber yüzünden değil, Ayırdığı için Yumruklandı.

İstanbul Gazetem sahibi her zaman olduğu gibi Sarıyer Belediye Meclisini İzlemeye, Elinde fotoğraf makinesi, kolunda çantası, cebinde kayıt cihazı ile görevini yapmaya geldi.

Sarıyer’de bütün partilerle arası iyi ve bir çoğu ile arkadaşlık ilişkisi olan, sadece meclis toplantılarına değil, siyasi partilerin örgüt ve danışma meclisi toplantılarına dahi katılarak adete tarafsız bir gazetecilik örneği vererek başarılı gazetecilik ilişkileri içinde örnek bir insan olan Varol Kısa, samimi olduğu AKP ilçe teşkilatı tarafında yumruklara maruz kaldı.

Kavganın büyümesi nedeni ile elindeki makineyi kapatarak tarafları ayırmaya çalışan İstanbul Gazetem sahibi gazeteci Varol Kısa AKP yöneticileri tarafında “Video görüntülerindeki” gibi beklemediği bir darbe ile karşılaştı.

“İşi sadece haber yapmak olan ve dostlarının kavga ortamında mesleğini bırakarak, yaşanılan çirkinlikleri ve rezaleti haber yapmak yerine dostlarım ve tanıdıklarım kavga yapıyor onları ayırayım düşüncesi ile ayırmak için araya girdiği o dev cüsseli gazeteci olaylar yatışınca yine mesleğini icra ederek yayınını sürdürdü”.

Amacı sadece haber olan, ekmeğinin peşinde yaşam mücadelesi veren ve dost bildikleri kavga yaptığında mesleğini bir kenara bırakarak insanlık görevini yapan ve bu insanlığa karşı yemiş olduğu yumruk ancak ve ancak “ Bir Yerel Gazetecinin Şeref Mühürü’dür.

İstanbul’un birçok ilçesinde İstanbul Gazetem yayınını sürdürüyor. Her türlü baskı ve zorbalığa karşı yaşam savaşı vermeye, doğru ve gerçek haber yaparak yayın hayatına devam ediyor.

Saraylarınız olsa da, Tüm kartel medyalarını satın alsanız da, Yüksek hemde daha yükseklerde gücünüz olsa da, binlercesini kapatsanız, onlarcasını öldürseniz, yüzlercesini hapishanelere tıksanız. Yerel basını susturamazsınız

VAROL KISA’YA YAPILAN SALDIRIYI  BASIN OLARAK KINIYORUZ..

Sarıyer Times / Mustafa Balcı

VAROL KISAYA SALDIRI ANI