Son Dakika Haberler

EKREM İMAMOĞLU, İSTANBUL’U BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

EKREM İMAMOĞLU, İSTANBUL’U BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
Okunma : 62 views Yorum Yap

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul İl Örgütü’nü ziyaret ediyor.

CHP İstanbul İl Örgütünde yapılan toplantıya Belediye Başkanlarının tamamı katıldı. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nu “İstanbul’a nefes aldıracak” diyerek sundu.

Kaftancıoğlu, “Genç, dinamik, deneyimli, başarı hikayesi olan, samimi, İstanbul denilince gözleri gülen… bu özellikleriyle nasıl ki Beylikdüzü’ne nefes aldırdıysa 31 Mart akşamı da İstanbul’a nefes aldıracak. Bu nedenle gönül rahatlığıyla İstanbul’u Ekrem İmamoğlu’na emanet edebiliriz. 31 Mart akşamı İstanbul’da bu seçimin kaybedeni olmayacak. Kazanan İstanbul, kazanan tüm İstanbullular olacak” dedi.

Kaftancıoğlu’nun konuşmasının ardından Ekrem İmamoğlu konuşmasına teşekkür ederek başladı.

İmamoğlu’nun konuşmasından satırbaşları ise şöyle;

Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bu çok değerli bir süreç, tarih anı yaşıyoruz. Tarihe not düşülecek günleri hep birlikte yaşayacağız. Hepimizin tarihi bir sorumluluğu var. Bu en üst sorumluluğu bana tebliğ eden partime, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yürekten teşekkür ediyorum.

Yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Başlangıç güzel olmalı dedik, Anıtkabir’i ziyaret ettik. Ben sizlerin arasından yetiştim. 4,5 yıl ilçe başkanlığı hayatımın en güzel okuluydu. Bu olağanüstü eğitim veren süre sonrasında siz yol arkadaşlarımın katkılarıyla Beylikdüzü için aday oldum. Belediye Başkanı olarak görevimi yaparken hiç kimseyi ayırt etmedik. Hepimizin bir İstanbul hayali var, yaşanabilir bir İstanbul. İstanbullullara sorduğumuzda “fırsat bulsam terk ederim” demeyeceği bir İstanbul, insanca yaşamın olduğu, İstanbulu yönetirken İstanbulu düşünen yöneticilerin olduğu bir belediye yanıtını aldık.

” AHLAKLI, SEVİYELİ BİR DİL KULLANACAĞIZ”

Türkiye’yi, ve istanbulumuzu en fazla rahatsız eden partizan bir dilden uzak bir yönetim anlayışı hedefimizdir. İstanbulla ilgili hazırladığımız projelerimizi, anlayışımı, felsefemizi tüm hemşehrilerimizle paylaşacağız.

Değerli katılımcılar bu siyasal süreçte en ciddi destek göreceğimiz çatının altındayız. Gözlerinizde bu heyecanı hissediyorum. Bu heyecanı herkese anlatacağımız günlerin başlangıcındayız. Ahlaklı, seviyeli bir dili kullanacağız, göreceksiniz bu güzel kampanya neticesinde 1 Nisan sabahı İstanbulu hayal ettiğimiz bir süreçle buluşturacağımızdan hiç kuşkum yok.

Kadrolarımızda kadının ve gençliğin hakimiyetini hep beraber yaşayacağımız günler yakındır.

İstanbul’u, hemşehrilerimizi çok seviyoruz. Tarihi bir kentin sorumluluğunu taşıyoruz. Kentimizin katkıları ve destekleriyle yöneteceğiz. 1 nisan itibarıyla istanbul’un istanbul’u yönettiği bir yönetim anlayışı başlayacak.” diye konuştu.