Son Dakika Haberler

Engelliler Sarıyer'de yaz kampında

Engelliler Sarıyer'de yaz kampında
Okunma : 135 views Yorum Yap


engelliler_2Sarıyer’de yaşayan engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen yaz kampının ilk ziyaretçileri için veda gecesi düzenlendi. Sarıyer Belediyesi tarafından engellilerin yaşam kalitelerini arttırmak ve sosyal yaşama en üst seviyede katılımlarını sağlamak amacıyla Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yaz kampının veda gecesine şehir dışında bulunan Sarıyer Belediyesi Yardımcısı Mehmet Metilli ve Sarıyer Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mahmut Kement’in yanı sıra engelli vatandaşların aileleri katıldılar. Engelli vatandaşlarımız ve aileleri canlı müzik eşliğinde güzel bir gece geçirdiler.

 engelliler_1

Engelli vatandaşlarımızın bir hafta boyunca güneşin ve denizin tadını çıkarttığı Engelliler İçin Yaz Kampı’nın ilk grubu için düzenlenen veda gecesinde konuşma yapan Kement, “Sarıyer Belediyesi’nde başkanımız Şükrü Genç görev aldıktan sonra engelliler ile ilgili özel bir çalışma yapma gereğini duydu ve sizlerden biri olduğum için beni görevlendirdi. 4 yıldır yürüttüğümüz çalışmalardan biri de bu kamptır. 4 yıl içinde bin 300 engelli vatandaşımızı ve ailesini ağırladık. Bu kamp bizim birlikte bir hafta geçirdiğimiz, aynı duyguları ve aynı sorunu yaşayan insanların birbirleriyle kaynaştıkları ve güzel dostluklar kurdukları bir etkinlik oldu. Bunun çok güzel örneklerini görmekten gurur duyuyoruz” dedi.

 engelliler_3

Şehir dışında bulunduğu için programa katılamayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Başkan Yardımcısı Mehmet Metilli, “Engelliler İçin Yaz Kampı’na katılımınızdan dolayı duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda umarım sizleri bir hafta boyunca iyi bir şekilde ağırlamışızdır. Engelliler İçin Yaz Kampımız 3 hafta süresince devam edecek” şeklinde konuştu.

 engeliler_4