Son Dakika Haberler

Erdoğan’dan Sonra, Soylu’dan Kaftancıoğlu’na Ağır Hakaret. Cevap Hemen Geldi

Erdoğan’dan Sonra, Soylu’dan Kaftancıoğlu’na Ağır Hakaret. Cevap Hemen Geldi
Okunma : 2.061 views Yorum Yap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında ağır ithamlarda bulundu. Soylu, “Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır” dedi. Canan Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya yanıt gecikmedi. Twitter hesabından yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı, “AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki, bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor, ‘aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim’ diyerek kendince el yükseltiyor” ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde, öğrenciler tarafından düzenlenen rektör protestosuna desteğe giden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında iktidar cephesinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kendisi DHKP-C militanıdır” diyerek hedef almasının ardından bu kez de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaftancıoğlu’na ağır hakaretlerde bulundu.

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

“Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır.CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP Terör Örgütlerinin elemanıdır.

DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas no’lu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır . MLKP’nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak, PKK’nın kurucularından Sakine Cansız, DHKP-C’li Ebru Timtik… Sözde liderleştirdiği teröristlerden sadece bir kaçıdır”

KAFTANCIOĞLU’NDAN JET YANIT

Canan Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya yanıt gecikmedi. Twitter hesabından yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı, Boğaziçi’li öğrencilerin Mahzuni Şerif’in “Yuh yuh” isimli türküsünü seslendirdikleri videoyu paylaşarak, “Hahaha AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum.
Görünen o ki, bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor, ‘aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim’ diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin. Ben de türkü dinlerim ve çok severim bu arada” yanıtını verdi.

Cumhuriyet