Son Dakika Haberler

Erdoğandan Türbanlı Vekil Açıklaması.

Erdoğandan Türbanlı Vekil Açıklaması.
Okunma : 126 views Yorum Yap

merve_nazliMecliste Türbanın serbest bırakılması için iç tüzük değişikliği yapılması gerektiği açıklamalarına Başbakan Erdoğan, “herhangi bir içtüzük değişikliğine gerek yok” dedi.Milletin seçtiği vekiller parlementoda görev yapabilir diyerek, millet vekillerin türbanı ile katılmalarında sakınca yok mesajı vermiş oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kosova’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda gündeme ilişikin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erdoğan Erdoğan, türbanlı milletvekili için içtüzük değişikliğinin yapılıp yapılmayacağına yönelik bir soruya, “Herhangi bir içtüzük değişikliğine gerek yok, milletin seçtiği vekiller parlamentoda görev yapabilir” dedi.

Ağzı olan konuşuyor
Hakan Fidan hakkında çıkan haberlere ilişkin sorulan soruya ise Erdoğan şu yanıtı verdi:

Ağzı olan konuşur ve konuşuyor. Kimseye neden böyle dedin deme hakkımız yok. İsrail açıklamasını yaptığına göre biz de o açıklamaya ister istemez inanmak durumundayız. Önemli olan biz kendi bürokratlarımıza, siyasi mücadeledeki arkadaşlarımıza bir şey olmadığı sürece biz bu arkadaşlarımızı yedirmeyiz, sonuna kadar sahip çıkarız.

Bu arkadaşlarımızın arkadasındayız. Bunlar yol arkadaşlarımız. Yol arkadaşlarımıza vefasızlık bizim kitabımızda yok. Bunun için TSK’dan arkadaşlarımız da var, MİT Müsteşarımız da var siyasilerimiz de var. Karşımıza bir belge gelmediği sürece o onu dedi bu bunu dedi diye biz sırtımızı dönmeyiz.

Füze tartışması
Erdoğan NATO ile yaşanan füze tartışmasına ilişkin, “Bu füzelerin fiyatlarının uygunluğuna varıncaya kadar ele aldık. NATO bu kadar hassas ise birçok üye ülke envanterinde Rusya menşeili silah mevcut” diye konuştu.