Son Dakika Haberler

Erkem İmamoğlu Bahçeköyde İncelemelerde Bulundu, ŞükrüGenç’den Bilgi Aldı

Erkem İmamoğlu Bahçeköyde İncelemelerde Bulundu, ŞükrüGenç’den Bilgi Aldı
Okunma : 115 views Yorum Yap

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’de çökme tehlikesi yaşayan binanın olduğu bölgede incelemelerde bulundu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten bilgi aldı.

16 Ağustos Cuma günü Bahçeköy Doğanbey Caddesi’ndeki 9 katlı binanın kolonlarından patlama sesi duyulduktan sonra bina sakinleri haber vermesi üzerine olay yerine Belediye Zabıta ve yardım ekibi, polis ve itfaiye ekipleri sevk edilmişti.

Ekiplerin yaptığı inceleme sonrası binanın kolonlarının patladığı belirtilmiş, bunun üzerine bina tahliye edilerek, binada yaşayan 120 kişi Sarıyer Belediyesi sosyal tesislere yerleştirilmişti.

Bina hakkında önce raporların elde edilmesi gerektiğini, raporlar ortaya çıktıktan sonra daha net konuşabileceklerini ifade eden İmamoğlu, hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hem de belediyenin bu konunun takipçisi olacağını ifade ederek, bütün hususlar olgunlaşmadan birtakım açıklamalar yapmanın doğru olmayacağını kaydetti.

Ekrem İmamoğlu, “Rapor birkaç güne kadar çıkacaktır. Çıktıktan sonra yol haritası belirlenecektir. Dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilisi burada tespitleri yaptı. Sayın bakan süreci takip ediyor. Kira yardımı ve bunun gibi birtakım hususları başlatacaklar ama sürecin netleşmesi de lazım.” dedi.