Son Dakika Haberler

Eylülde Geldiler. Gaz Bombaları Karşıladı

Eylülde Geldiler. Gaz Bombaları Karşıladı
Okunma : 119 views Yorum Yap

Eylüde gelKonser gaz bombaları ile sona erdi.
AKP iktidarı baskıcı rejimini sürdürüyor. Konserde Hükümeti protesto eden Direnişçiler knser sonunda gaz bombalarına karşı mücadele yaptı.
İstanbul Gezi olaylarıyla ortaya çıkan park forumlarının düzenlediği “Eylül’de gel Forumfest” konser ve mitingi dün gerçekleştirildi. Mitingte Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitirenlerin faillerinin bulunmaması, polisin sürdürdüğü görülmemiş şiddet ve AKP Hükümeti protesto edilirken, mitingin ardından polis yine çatışma çıkarttı. Hatay ve Ankara Tuzluçayır’da da çatışmalar yaşandı. Polis yine terör estirirken, çok sayıda kişi yaralandı.
KADIKÖY İSKELE MEYDANI DİRENİYOR
Taksim Dayanışması’nın da destek verdiği “Adalet, özgürlük ve barış için Eylül’de gel” konseri için onbinlerce kişi Kadıköy İskele Meydanı’nda dün akşam biraraya geldi. Ellerinde Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Medeni Yıldırım, Abdullah Cömert, Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğraflarının yer aldığı dövizler taşıyan binlerce kişi hep bir ağızdan “Her yer Taksim her yer direniş”, “Kadıköy’de polis istemiyoruz”, “Katil polis hesap verecek”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları attı. Gezi Parkı şehitlerinin dev fotoğraflarının altında “Direnişe can verirken, polis tarafından öldürülen kardeşlerimizin katili AKP’den hesap soracağız” pankartlarının asıldığı miting alanında polis kameraları da yüksek binaların tepesinden gün boyu çekim yaptı. Burada Gezi şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından binler hep bir ağızdan “Gündoğdu” marşını söyledi.