Son Dakika Haberler

Fetullah Gülen yeni uyandı! “Erdoğan diktatörlüğe gidiyor” muş.

Fetullah Gülen yeni uyandı! “Erdoğan diktatörlüğe gidiyor” muş.
Okunma : 129 views Yorum Yap

feto_1ABD’den hoca cemaatini uyarıyor. Başbakan Erdoğan’ın diktatörlüğe  gittiğini söyledi..
Türkiye’de diktatörlüğe gidişin yoluna taşların döşenmesinde büyük rol oynayan korku imparatorluğunun oluşmasının sorumlularından biri olduğu belirtilen cemaatin lideri Fetullah Gülen’in Erdoğan’ı diktatörlüğe gittiğini söylediği ortaya çıktı. Gülen’in bu saptamasının kendisini ziyaret eden gazeteciler tarafından saklandığı anlaşıldı.
Gülen’in “Hiç mi payınız yok” sorusunu akla getiren, geç kalmış saptamasını Gerçek Gündem’in Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş gündeme getirdi. Yarkadaş’ın konuya ilişkin yazısı şöyle:
İnternet medyası “Fethulah Gülen’in sohbeti” başlıklı kısmı öne çıkardı. Birçok internet sitesi, “Gülen’in toplantısına hangi gazeteciler katıldı?” diye sordu.
DÖRT GAZETECİYİ YAZMIŞTIM
Zira; ben o yazıda, Gülen’in ABD’deki evinde bir süre önce gerçekleşen ziyarete, dokuz gazetecinin katıldığını, bunların dördünün Mahmut Övür, Mehmet Altan, Ekrem Dumanlı ve Amberin Zaman olduğunu yazmıştım. Diğer beş gazetecinin isimlerini ise öğrenememiştim!
BAKIN KİMLER VARMIŞ?
Dün gece sohbet ettiğim Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen bir tanıdığım, “Keşke bana sorsaydın…” dedi. “Sorsaydın, herkesin bir sır gibi sakladığı isimleri ve sohbeti anlatırdım” diye de ekledi. Hemen ardından ise, benim eksik bıraktığım isimleri sıraladı: ”Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’ndan Harun Tokak, Mustafa Yeşil, Erkam Tufan Aytav, Gazeteci Yavuz Oğhan ve Ardan Zentürk…”
ÇOK SERT SÖZLER
Gülen’in daveti üzerine ABD’ye götürülen bu dokuz gazeteci, yaklaşık 15 gün önce gerçekleşen bu ziyarete ilişkin hiçbir şey yazmadı! Belli ki; Fethullah Gülen’in “Türkiye bir diktatörlüğe gidiyor” tespitini yazmak istemediler… Çünkü; bunu en başta Ekrem Dumanlı’nın istemediği biliniyor.
Hatırlarsanız, bir önceki yazıda, Dumanlı’nın Fethullah Gülen’in yanında, “Bu sözler yazılmasın” dediğini aktarmıştım. Dumanlı, mevcut statükosunu koruma adına, Gülen’in sözlerini kamuya duyurmamaya ve ”AKP’yle yaşanan çelişkiyi derinleştirmemeye” çalışıyor.
GÜLEN’İN SÖZLERİ KAMUDAN SAKLANIYOR
Zira; Dumanlı ve çevresi, AKP ile açıktan girilecek bir kavganın, mevcut statükolarını sarsacağını görüyor. Bunun yerine, kendi tabanlarına “Her şey yolunda, AKP güzel şeyler yapıyor, merak etmeyin” mesajı veriliyor. Gülen’in “barış ve çözüm süreci”ne ilişkin dile getirdiği kaygılar ile çok sert eleştirileri ise ısrarla saklanıyor.
Oysa ki; Fethullah Gülen’in medyadan sır gibi saklanan sözlerine yansıyan öfke, işlerin Zaman Gazetesi ve çevresinin anlattığı gibi gitmediğini gösteriyor. Toplantıya katılan ancak buna ilişkin tek satır bile yazamayan gazeteciler, yakın çevrelerine “Gülen AKP ile gönül bağını tamamen koparmış” diyor. Tabii aynı kişilerin, bu gerçeği bilmelerine rağmen, köşelerinde tam tersini yazdıklarını da not düşmek gerekiyor…
ALTAN: KONUŞMAM
Bu arada, Mehmet Altan, SkyTürk 360 kanalında yayınlanan“Gündem ve Ekonomi” programında Doğan Akın ve Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtladı.
ABD’ye Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından çağırıldıklarını belirten Mehmet Altan, seyahatin ABD’de bulunan Balkan asılllı göçmenlere yönelik proje geliştirme çabası ile alakalı olduğunu belirtti. Altan, nüfusunu arttırarak lobi faaliyetlerine başlama girişiminde olduğunu belirttiği ABD’li Balkan asıllılar ile yapılan görüşmelerin ardından, Fethullah Gülen ile bir görüşme gerçekleştirildiğini söyledi. Altan, ABD’ye gitmeden önce Fethullah Gülen ile görüşmenin kesin olarak kendisine açıklanmadığını, ihtimal dahilinde olduğunun söylendiğini belirtti.
Altan toplantıya ilişkin, “Yazı yazmamıza izin verilmiyor. Buradaki mesele Türkiye’de barış ve demokrasi isteyenlere karşı, beni de içine alan bir operasyon gayreti olması. Sözkonusu yazıdaki benle ilgili kısmı A’dan Z’ye yanlış” dedi.
Gülen ile yapılan toplantı esnasında gazetecilik yapmadığını, Gülen’e soru yöneltmediğini belirten Altan, toplantıda diiğer gazetecilerin, yazacak gibi çalıştıklarını, onların yönelttiği soruları ve verilen cevapları dinlediğini belirterek, “Sadece sonunda dini çalışmalarıyla ilgili olarak bir soru sordum. Konuşmada siyasetle ilgili ağzımı açmadım”dedi.
Murat Sabuncu ile Doğan Akın’ın “Fethullah Gülen ‘Türkiye diktatörlüğe gidiyor güç zehirlenmesi var’ dedi mi” sorusu üzerine Altan, “Orada konuşulanların yazılmaması kararı var. Bu sorulara köşesi olan arkadaşlar yanıt versin. Ben konuşmam. Konuşmama kararı var çünkü. Ama şunu söyleyeyim; Fethullah Gülen, görüşmede iktidara yönelik eleştiriler getirdi. Kaygı ve endişelerini de anlattı. Ama bunları ben söyleyeyemem” dedi.