Son Dakika Haberler

Genç Siyasetçiler Birleşeni. Sarıyer de Rantsal Dönüşüm Paneli

Genç Siyasetçiler Birleşeni. Sarıyer de Rantsal Dönüşüm Paneli
Okunma : 115 views Yorum Yap

CHP eski gençlik kolu yöneticileri tarafından oluşturulan Genç Siyasetçiler Birleşeni “Sarıyer Kentsel Dönüşümün Neresinde” konulu panel gerçekleştirdiler. İstinye semt evinde düzenlenen panele Erdal SARIGÖL, Gökhan ZEYBEK ve Av. Necati Yıldırım panelist olarak katıldılar.
Detayların özellikle anlatıldığı ve derbent sakinlerinin de bulunduğu toplantıda Erdal SARIGÖL ise Kentsel Dönüşüm planlarının aslıda Rantsal Dönüşüm planı olduğunu biliyoruz ve gözlemliyoruz diyerek, kentsel dönüşümden değil, yerinde dönüşüm planının daha yararlı olacağını, Avrupa da şehirlerin tarihi doku korunarak planlı bir şekilde büyümektedir ve Turizm gelirleri farklı katkılar sağlamaktadır. Biz de ise tarihi dokular ve öngörünüm bir birine karıştırılarak gelecek nesillere iyi birer miras bırakılamamaktadı.
Panel de Gökhan ZEYBEK. Büyükşehir meclis toplantısında alınan kararları ve İstanbul’un yeniden yapılanma ve dönüşüm projesinde Kadir TOPBAŞ’ın özellikle gurup toplantısında yapmış olduğu açıklamada ve konu içerisinde özellikle Derbent mahallesinden bahsetmesini, derbent’in halen daha büyük sorun olarak devam ettiğini ve özellikle Büyükşehir’in bu konunun üzerinde durduğunu belirtti.
Toplantıya katılım çevre mahallelerinde katılması ile oldukça kalabalıktı, Av. Necati Yıldırım ise mahalle sakinlerinin hukuk yoluyla neler yapılması gerektiğini anlattı.
Genç Siyasetçiler bilinçli bir şekilde çalışmalar yapmakta ve gelecekte siyasete yön vermek ve yönetmek istemektedirler.2. panellerini yapan Genç Siyasiler başarı ile devam etmektedirler. Sosyal medya da gurupları olan ve www.gencsariyer.org. www.sariyermedya.com sitelerinde örgütlenme faliyetleri yapan oluşum, her ay Sarıyer’in sorunlarına çözüm aramak ve halka ulaşmak için çalışmalar yapmaktadırlar