Son Dakika Haberler

GENEL SEKRETER İLÇEYİ TESLİM ETTİ

GENEL SEKRETER İLÇEYİ TESLİM ETTİ
Okunma : 76 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığında devir teslim töreni yapıldı.

36. Olağan Kongrede CHP Sarıyer’in tarihindeki ilk kadın İlçe Başkanı olarak seçilen Sevim Temizel Yalınkılıç bugün eski Genel Sekreter İl Delegesi Yeter Büyükdurmuş’tan 36. Dönem İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte teslim aldı.

Devir teslim töreninde İl delegeleri , Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis Üyeleri ve Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek hazır bulundular.

Örgüt toplantı salonunda gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Başkan Sevim Yalınkılıç “ Daha önceki yönetimde görev alan İlçe Başkanımız Mehmet Deniz ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza yaptıkları emekten ötürü teşekkür ederim. Birlikte bir çok seçim çalışması yaptık.Bu bir bayrak yarışıdır, bu bayrağı biz devraldık hedefimiz bunu daha ileriye taşımak, 2019 ‘da çok önemli 3 seçimde partimizi ülkemizde iktidar yapmaktır. Bu amaçla bu hedefle çalışacağız, Bu görevi bizlere verdiğiniz için sizlere ve örgütüme çok teşekkür ediyorum, kesinlikle bu güveni boşa çıkarmayacağız, bu çalışmayı hep birlikte, ülkemiz ve geleceğimiz için artık el ele birlikte çalışma zamanıdır. Hedefimiz 2019 da Sarıyer iktidarımızın bayrağını daha da yukarılara taşımak göklere çıkarmaktır. İstanbul almak ve ülkemizde iktidar olmaktır “ dedi.

Geleneklere uyulmadı

Cumhuriyet Halk Partisi geleneğinde Kongre sonucuna göre Başkanlar ve Yönetim Kurulu üyeleri birlikte görevlerini devrederler. Her türlü tartışma, çekişme Genel Kurul da kalmıştır.

Siyasi ahlak birlikte yürümeyi. Birlikte nefes almayı gerektirir.

2011 senesinde seçim kapmanyasının ortasında iken atama ile göreve geldiği, Görevde bulunan mevcut İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu’dan parti teyammüllerine uygun olarak yönetim kurulu eşliğinde görevi sessiz, sakin tartışmaya açmadan Mehmet Deniz’de devir teslim etmiştir. Siyası ahlak bunu gerektirir.