Son Dakika Haberler

Gezici, Dekolteli Gözde Kansu'nun İşine Son Verildi.

Gezici, Dekolteli Gözde Kansu'nun İşine Son Verildi.
Okunma : 158 views Yorum Yap

Gözde Kansu
Gözde Kansu

Gezici Gözde Kansu, dekolte kıyafet yüzünden işten çıkarıldı.
Hüseyin Çelik’in ısrarla üstünde durduğu ve böyle kıyafet olmaz dediği ATV sunucusu Gözde Kansu’nun işine son verilmesi medyada sansürün ve baskının en ince ayar altında devam ettiğini gösteriyor.
AKP 3 döneminde tüm isteklerini gerçekleştirmeye çalışıyor, son ayar olarak adlandırılan ve kamuoyunda karşı devrim olarak kabul edilen yaptırımlar aşama aşama yaşanıyor.
AKP Genel Başkan Yardımıcısı ve Parti sözcüsü Hüseyin Çelik‘in dekolte ile program sunması nedeniyle eleştirdiği ATV sunucusu Gözde Kansu‘nun işine son verildiği iddia edildi. Sabah yazarı Sevilay Yükselir, ATV yöneticileriyle yaptığı görüşmede Kansu’nun işine son verildiğini öğrendiğini açıkladı.
Çelik’in Beyaz TV’de isim vermeden hedef aldığı sunucunun kıyafetiyle ilgili, böyle kıyafet olmaz” açıklamasında bulunmuş ve bunun kabul edilemez olduğunu söylemişti. Bu açıklamaların ardından gözler ATV yönetiminin alacağı karara çevrilmişti.
‘Sebep dekolte değil performans’
A Haber’de program yapan Sabah yazarı Sevilay Yükselir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Gözde Kansu’nun ATV’de yayınlanan Veliaht’ın sunuculuğu koltuğundan kovulduğunu duyurdu. ATV yöneticileriyle yaptığı görüşmede Kansu’nun işine son verildiğini öğrendiğini paylaşan Yükselir “Fakat sebep kıyafeti değil performansının kötülüğü!” notunu düştü.
İşte Sevilay Yükselir’in ilgili tweet’leri:
atv yönetimi ile konuştum.Evet #veliaht ın yapımcısı Gözde Kansu’nun işine son vermiş.Fakat sebep kıyafeti değil performansının kötülüğü!+++
Ayrıntıları yarın yazımda ama #veliaht ın yayınlandığı gece Gözde Kansu’yu kötü sunuşunu yerden yere vuran ahalinin şimdi sahipliği komedi!
İnanamıyorum!Hüseyin Çelik ettiği 2 lafla o gece Gözde Kansu’yu derhal değiştirin diye ciyak ciyak bağıran ahalinin eline müthiş koz verdi:)
Bu arada pardon ama Hüseyin Çelik iyi yapmış hoş etmiş filan da demiyorum.Onun pozisyonunda bi insanın bu değerlendirmeyi yapması yanlıştır
Yapımcı önce program çakışması demişti
 
Hüseyin Çelik’in “Böyle de kıyafet olmaz ki” demesinin ardından yapımcı Caner Erdem dün yaptığı açıklamasında yeni bir sunucu ile anlaşabileceklerini ifade etmiş ve yapımcı bunun sebebinin “program çakışması” olduğunu ifade etmişti.
Erdem “Gözde Hanım’ın önümüzdeki hafta başka bir çekiminin çakışma durumu var. Öyle bir durumda yeni bir sunucu olabilir.” demişti.
Sebeb Gözde Kansu’nun ‘Gezici’ olması mı?
 
gazeteciler.com’un iddiasına göre, ekran yüzü Gözde Kansu’nun Twitter hesabına bakıldığında ise Gezi protestolarına katıldığı ve paylaşımlarıyla da destek verdiği anlaşılıyor. Gezi sonrası medyada başlayan “cadı avı” düşünüldüğünde Kansu’nun kovulması bir başka medya tartışmasına daha konu olacak gibi gözüküyor.