Son Dakika Haberler

Gökan ZEYBEK: BİR TEK ŞEY İSTİYORUZ SİZDEN, “ENGELLEMEYİN”

Gökan ZEYBEK: BİR TEK ŞEY İSTİYORUZ SİZDEN, “ENGELLEMEYİN”
Okunma : 97 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı, CHP Sarıyer grup başkan vekili Gökan Zeybek 2018 yılı bütçesi ve 2019-2020 performans programları ile ilgili grup adına görüşlerini açıkladı ve AKP’nin bütçe eleştirilerine cevap verdi.

Gökan Zeybek, geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi ile ciddi biçimi ile kanalizasyon şebekesinin geri tepmesi sonucunda Sarıyer’de yaklaşık 2000 kişinin evini su bastığı yurttaşlarımızı vardır. Bu konu ile ilgili tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Alandaki çalışmalar cumartesi- pazar aralık vermeksinin devam etmiştir. Bir tek yurttaşımızın madur olmaması için bütün ekiplerimizi çalışmalara devem etmektedir.

BİR TEK ŞEY İSTİYORUZ SİZDEN, “ENGELLEMEYİN”

Geçen hafta Ayazağa da hak sahiplerine tapu dağıtan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in diğer mahallelerde 2981 sayılı yasa lgili diğer mahalledeki hak sahiplerinin haklarının engellenmesi ile tapu alamadıklarını belirten Gökan Zeybek “sizden bir tek şey istiyoruz engellemeyin” dedi.

“2981 sayılı yasa le ilgili CHP grubunun belediye meclisine konular bütçe ile ilgili konular değildir, Sarıyer’in mülkiyet meselesinin çözülmesi bu meclisin her oturumunun konusudur.bir tek şey istiyoruz, biz yurttaşlarımızla bir araya geldik2981 sayılı af yasasına göre tapu tahsis belgelesini hak kazanmış yurttaşlarımızın, geçtiğimiz hafta Ayazağa da verdiğimiz gibi yasaya dayalı olarak sokak rayiç bedelleri üzerinde tapu sahibi olması ile ilgili net bir irademiz var. Vatandaşlarla kurduğumuz ortak mutabakatlar, dernek ve kooperatiflerin almış olduğu kararlar bir tek şey istiyoruz sizden bu meseleyi engellemeyin, engellerinizi kaldırın tıpkı Ayazağada olduğu gibi hak ettikleri tapuları verelim.”

MECLİS ÜYELERİNDEN SARIYER’İ DOLAŞMALARINI İSTEDİ

AKP Meclis üyesi Verda Yiğit’in yapmış olduğu bütçe eleştirisinde “Gündüz Bakım Evleri’nin” 3 tane olduğunu söylemesi üzerine, Gökan Zeybek şuan 5 adet, yakında 7 olacak dedi ve Meclis Üyelerinden rica ediyorum Sarıyer’in sokaklarını bir dolaşın neler yaptığımızı görün dedi.

“Gündüz bakım evlerinin 3 olduğundan bahsettiniz, Bugüne kadar yapmış olduğumuz gündüz bakım evlerinin sayısı 5’ti şimdi 7’ye çıkarıyoruz. CHP ve AKP meclis üyesi arkadaşlarımdan ricam Sarıyer’in sokaklarını dolaşmasını istiyorum, Belediyenin gerçekten Sarıyer’de bütün mahallelerde neler yaptığının çok yakından takip edilmesini istiyorum.”

VERGİ ARTIŞI YÜZDE 350 TAM BİR HAYAL

Sarıyer’de verdi artış rakamlarından haberleri olduğu halde muhalif olmak için rakamları çarpıtan AKP Gurubu Yüzde 150-350 vergi alınıyor açıklamasında Gökan Zeybek bu tam bir hayal ürünüdür dedi.

“Sarıyer Belediyesinin yüzde 150 ile Yüzde 350 arasında vergi artışı yaptığı tam bir hayal, biz 2981 sayılı yasa ile tapu alma hakkına sahip olan yurttaşlarımızın bir iktidar değişikliği ile bu haklarını alabilmesi ve tahsis belgelerinin tapuya dönüşebilmesi için yasanın ön gördüğü emlak sokak değerlerinin en düşük bedelini tuttuk”

BUGÜN 99. MÜFFETTİŞİMİZDE GELMİŞ OLDU

Sarıyer Belediyesi’nin bütün yaptıkları harcamalar Sayıştay tarafından denetleniyor. Bugün Türkiye de Sayıştay’ın denetleyemediği kurumların çokluğunu bilmemize rağmen Sarıyer Belediyesi sürekli Danıştay tarafıdan denetleniyor ve bugün itibariyle iktidarımıza 99. Müffetişimizde gelmiş oldu. Gelsinler bizler her yapıcı eleştiride olduğu gibi denetimlerden de gerekli çıkarımları yaparız ve eksiklerimizi gidermeye çalışırız.

8 YILDA 62 MİLYON BÜTÇEDEN, 390 MİLYON BÜTÇEYE

“Sarıyer Belediyesi ihalelerden tasarruf yapıyor, bütçe ile ilgili 62 milyon bütçesi olan bir belediyeden 8. Yıl sonunda 390 milyon TL. Gelir bütçesine, 2016 yılında 316 milyon gelir – 310 milyon gider olan bir belediyeye geldik.”

“Dün Maliye Bakanı açıkladı, Üst yapılara kredi yok. Kamunun otomobil almasını durduruyoruz, belediyeler ve diğer kamu kurumlarına hazineden kredi vermeyi durduruyoruz, MTV yüzde 40’da bir iktar aşağıya çekerek ekonomideki kötü gidişatı ve bütçe açılarını azaltmak için enflasyonu belli bir disiplinde tutmak için hükümet bir çaba içerisinde Sarıyer Belediyesi olarak bizlerde bu bütçeyi oluştururken kendimizi çevreleyen, ülkemizin bir parçası olan belediyemizin ülkede yaşanan genel ekonomik konjoktürden ayrı düşünmesi mümkün değildir dedi.