Son Dakika Haberler

GÖKAN ZEYBEK PM ÜYESİ OLDU

GÖKAN ZEYBEK PM ÜYESİ OLDU
Okunma : 166 views Yorum Yap

Sarıyer siyasi tarihinde CHP’nin 36. Olağan Kurultayı sürecinde Sarıyer de İlk Kadın İlçe Başkanı, Sarıyer örgütünün etkili siyaseti ile İstanbul’da İlk Kadın İl Başkanı ve Sarıyer Siyasi Tarihinde CHP’de ilk Parti Meclisi Üyesi başarılı siyasetle PM yerini aldı.

Ankara da 2 gün süren CHP 36. Olağan Kurultayında Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İBB Meclis Üyesi Gökan Zeybek 375 oy alarak 42. Sıradan Parti Meclisine girmiş oldu.

Sarıyer Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz ise 59. sıradan 314 oy alarak Parti Meclisi 7. Yedek seçildi. Ali Rıza Yılmaz, Kadın kotası gereği sıralamada 7. yedek olarak yer aldı.

BİR TUĞLA EKSİKTİ. KİLİT TAŞINI YERİNE KOYDULAR

CHP Sarıyer örgütü inanarak ve örgütün birlik beraberliği içinde yapmış olduğu siyasi çalışmaları sonu 2018 yılında yani CHP 36. Olağan Kurultay sürecinde ilkleri başardı. 6 ay süren bir ekip çalışması ile başarılar kazanıldığında bir eksik var.

Bir Tuğla Eksik deniyordu, Kilit taşını yerine koydular.

CHP SARIYER ÖRGÜTÜ İLKLERİ BAŞARIYOR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in uzun yıllar birlikte çalıştıkları siyasi ekibi başarılara imza atıyor.

CHP Sarıyer ‘de ilk defa üst üste Şükrü Genç ile Belediye Başkanlığını kazandı.

Şükrü Genç’in birlikte yola çıktığı ekibi ile yapmış olduğu siyasi projede Akıl, Mantık ve tecrübenin bir araya gelerek bütün hedeflere ulaşması ile bir siyasi parti de örgüt nerelere taşınabilir, Nasıl parti üyeleri hedeflerine ulaşabiliri gösterdi.

Sarıyer’de İlk Kadın İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç oldu.
İlk Kadın İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  Sarıyer siyasetinin ağırlığı ve Gökan Zeybek’i yol açması ile kazanıldı.
İlk de 2 İl Başkan Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu ve Yeter Büyükdurmuş yönetime girdi.
Uzun yıllar sonra Disiplin Kuruluna. Kurul Sekreteri Nermin Günel ve Yedek Aydan Sarıkankaya seçildi.
İlk defa 9 kurultay delegesi kazanıldı.
Ve Tarihte ilk defa Parti Meclisine Sarıyer Örgütünden Gökan Zeybek PM Üyesi ve Ali Rıza Yılmaz, kadın kontenjanı nedeni ile 7. Sıradan yedek seçildi.

CHP Sarıyer Örgütü yeni hedeflere büyük bir inançla, birlik ve beraberlikle 2019 Yılına yeni umutlarla, yeni  hedeflerle giriyor. 

Sarıyer CHP, Siyasi Tarihe altın harflerle not düştü.