Son Dakika Haberler

“Görme Engelliler için, İş Bulma Teknikleri”

“Görme Engelliler için, İş Bulma Teknikleri”
Okunma : 128 views Yorum Yap

imageİşe yerleştirme ve danışmanlık şirketi PageGroup Türkiye, Altı Nokta Körler Vakfının görme engelli kursiyerlerine yönelik “İş Bulma Teknikleri” eğitimine başladı.

Vakfın desteklediği Rehabilitasyon Merkezi bünyesindeki kursiyerlere, PageGroup ekibi 6 hafta süreyle iş bulma ve işe başvuru teknikleri içerikli eğitimler veriyor. Nisan ayında başlayan projenin ilk kursiyerleri mayıs ayında eğitimi tamamlamış olacak. Yaklaşık 30 kişilik görme engelli kursiyer grubu, Türkiye’nin değişik illerinden ve farklı eğitim seviyelerinden rehabilitasyon eğitimi için bu merkeze gelmiş yetişkinlerden oluşuyor.

Eğitimler doğru CV hazırlama ve yeteneklerine uygun işe başvuru yöntemleri ve mülakat tekniklerini içeriyor. Eğitimleri PageGroup yöneticilerinden oluşan 12 kişilik bir ekip değişimli olarak veriyor. Eğitim sonrasında uygun adayların işe yerleştirilmesi için şirket gerekli imkânları kursiyerlere sağlayacak.

Altı Nokta Körler Vakfı’nın destek verdiği Rehabilitasyon Merkezinde; doğuştan veya sonradan görüşünü kaybeden, ikinci bir engeli bulunmayan, yetişkin görme engelliler, yatılı ya da gündüzlü, ücretsiz olarak, 5,5 aylık dönemler ile rehabilite ediliyor. Emirgan Altı Nokta Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi, Altı Nokta Körler Vakfı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında bulunan iş birliği protokolü ile çalışmalarını sürdürüyor.

Emirgan Altı Nokta Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’ndeki eğitimlerde, ilköğretim çağını geçmiş görme engelliler, rehabilitasyon eğitimi ile başkasının yardımına ihtiyaç duymaksızın veya en az yardımla, bağımsız yaşama ve hareket etme tekniklerini öğreniyorlar. Ayrıca merkezde, yetenekleri doğrultusunda mesleki eğitim alarak, bir meslek ve iş sahibi olmalarına, körlüğün yarattığı psikolojik ve sosyal sorunlarını çözümlemelerine imkân sağlanıyor.