Son Dakika Haberler

Gösteri Sanatları Topluluğu’nda Muhteşem Final

Gösteri Sanatları Topluluğu’nda Muhteşem Final
Okunma : 110 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun BKSM’de gerçekleştirdiği yılsonu gösterisinde hünerlerini sergileyen kursiyerler büyük beğeni topladı. Farklı yörelerin renklerini aynı sahnede buluşturan dansçılar gösterinin sonunda ayakta alkışlandı.

Sarıyer Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun hazırladığı yılsonu gösterisi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BKSM) gerçekleşti. Gösteriye; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Coşkun’un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Kırklareli, Bursa, Diyarbakır, Van, Silifke, Muş ve Artvin yörelerine ait oyunları sahneleyen topluluk üyeleri büyük beğeni topladı. EÇADEM’li öğrenciler de etkinlikte minik bir gösteri gerçekleştirdi.

 

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

 

Dansçılara eşlik eden orkestranın kısa performansıyla başlayan etkinlik, minik balerinlerin dansıyla devam etti. Büyük bir coşkuya ve heyecana sahne olan gösterilerde hünerlerini sergileyen topluluk üyeleri, izleyicilerden tam not aldı. Heyecanları yüzlerinden okunan öğrenciler gün sonunda salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

 

 

FOLKLOR BİR TOPLUMUN KÜLTÜRÜDÜR

 

Gösteride ilk olarak sahneye Sarıyer Gösteri Sanatları Topluluğu’nun en küçük üyelerinden Ege Köklüer ve en büyük üyelerinden Müzeyyen Karaca çıktı. Kısa bir konuşma yapan dansçılar, desteklerinden dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerini iletti. Ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan Şükrü Genç, folklorun bir toplumun kültürü olduğunu ifade ederek, “Bu akşam alın terinin ve geleneklerin ortaya çıkışını gördük.  Biz önce kendi halk oyunumuzu çok iyi öğrenmeliyiz ki başka kültürlere aktaralım. Halkın sesi olabilmek, halkın geleneğini devam ettirebilmek ancak halklarla mümkündür” dedi.