Son Dakika Haberler

Gülriz SURURİ, “CAHİL BIRAKILAN GENÇLER İÇİN YÜRÜYORUM

Gülriz SURURİ, “CAHİL BIRAKILAN GENÇLER İÇİN YÜRÜYORUM
Okunma : 79 views Yorum Yap

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun ‘casusluk’ iddiasıyla 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasının ardından başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne katılan tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, Türkiye’ye ‘her şeyi parçalayıp yok etmek isteyen bir güç’ geldiğini ve bu yürüyüşün de geç de olsa bununla mücadele için çok anlamlı olduğunu söyledi.

Yürüyüşün 16. gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yürüyen 88 yaşında Sururi, ‘paralı asker’ olarak kullanıldığını ifade ettiği Mehmetçikler, cezaevindeki gazeteciler ve cahil ‘bırakılan’ gençler için yürüdüğünü kaydetti.

Adalet Yürüyüşü’nün bir başlangıç olduğunu belirterek “İlk günden beri takip ediyorum, çığ gibi büyüyüşü müthiş bir mutluluk veriyor. Ülkeye bu yürüyüş demokrasiyi getirecek” diyen Sururi, “Adalet dediğim zaman Mehmetçiklerimiz birinci planda geliyor benim için, çünkü bu çocuklar vatanı korumak için savaşmıyorlar, paralı asker muamelesi görüyorlar. Bence şehitten önce hepsi maktul oluyorlar. Ben buna karşıyım, bunun devam etmesini istemiyorum.

“Cahil gençler yerleşip bu ülkenin sahibi olacaklar diye çok korkuyorum”

İkinci olarak basınımız, gazetecilerimiz için adalet istiyorum. En önemlisi de eğitim için adalet istiyorum. Cahil gençler yerleşip bu ülkenin sahibi olacaklar diye çok korkuyorum. Tam zamanında başladı bu yürüyüş, inşallah Kemal beyi cumhurbaşkanı olarak da görmek isterim çok.