Son Dakika Haberler

Hafriyat rezaleti durmak bilmiyor

Hafriyat rezaleti durmak bilmiyor
Okunma : 85 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Kaçak Harfiyat dökümlerine karşı mücadele ediyor. Belediyenin yer göstermesine rağmen ücret ödememek için Kilyos’dan sonra Havantepe gibi gece hayatı olmayan sakin mahallelerde , Asfaltlama çalışmaları bitmiş yeni açılan genişletilmiş yollarda harfiyat dökümüne karşı mücadele vermeye başladı..

Sarıyer Belediye Başkanlığı basın açıklaması ile kamuoyunu bilgilendirdi.

Sarıyer’in en büyük sorunlarından olan ve tüm çalışmalara rağmen önüne geçilemeyen hafriyat terörü sürüyor. Daha önce Kilyos sahillerini mesken edinerek denizleri kullanılmaz hale getiren hafriyatçılar şimdi de yol kenarları, ormanlık araziler ve ıssız mahalle aralarını kullanıyor. Hafriyat döküm ücreti ödemek istemeyen işgüzarlar, çözümü gece yarıları bahsi geçen bölgelere atıkları dökmekte buluyor. Bu sayede belediye ekipleri tarafından yol kenarlarında biriken hafriyat atıkları da ücretsiz olarak toplanmış oluyor.

Hem çevre kirliliği hem de trafikte tehlike oluşturan bu durum nedeniyle Sarıyer Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirebilmek için çalışıyoruz. Ancak tüm vatandaşlarımızı da konu ile ilgili olarak duyarlı olmaya, döküm yapan kamyon plakalarını alarak belediye, polis, zabıta ve jandarma ile paylaşmaya, arazi sahiplerini de özel mülklerinin etrafını barikatla çevirerek önlem almaya davet ediyoruz.