Son Dakika Haberler

HAFTA SONU İNSANLAR CHP BELEDİYELERİNİ TERCİH EDİYORLAR

HAFTA SONU İNSANLAR CHP BELEDİYELERİNİ TERCİH EDİYORLAR
Okunma : 126 views Yorum Yap
CHP BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Belediye Başkanları ile yapmış olduğu toplantıda CHP Belediyelerinin nasıl başarılı olduğunu örnekleri ile anlattı. Kılıçdaroğlu “ Neden insanlar hafta sonu CHP’li belediyelerin olduğu ilçelere gidiyorlar “ dedi.

Ankara’da yapılan Belediye Başkanları toplantısında Chp Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te katıldı.

NEDEN İNSANLAR HAFTA SONU CHP’Lİ BELEDİYELERİN OLDUĞU YERLERE GİDERLER”

Bursa, beton Bursa haline gelmiştir. Ankara yaşanamaz bir kent haline gelmiştir. Bir insan bir kentte yaşamak istiyorsa, rahatlıkla yaşamak istiyorsa, tercih edeceği kent CHP’li belediyelerin yönettiği kenttir.

İstanbul’da nefes mi almak istiyorsunuz, neden hafta sonu insanlar CHP’li belediyelerin olduğu yerlere giderler. Biz şimdi bütün Türkiye’yi CHP’li belediyelerin yönettiği bir ülke haline getirmek istiyoruz.

KENTİ RANTA VE RANTİYEYE TESLİM ETMEDİ BELEDİYELERİMİZ”

Eskişehir, çölde bir vaha gibi. Bu Eskişehir’e Bursa’dan daha fazla turist geliyor. Eskişehir, Osmanlı’ya başkentlik yapmadı. Belediye başkanlarımız çalıştıkça onların üzerine yoğunlaşan baskıyı da biliyoruz.

15 Temmuz öncesi F Tipi yapılanmadan şikayet ederdik. Yereldeki hedefi CHP’li belediyelerdi. İzmir, Eskişehir belediyesine baskınlar yapıldı. Sandılar ki bir şeyler bulacaklar diye. Onların arkasında bugünkü iktidar vardı. O aramayı yapanların tamamı şu anda hapisteler. Bizim belediye başkanlarımız sokaklarda, caddelerde vatandaşla selamlaşıyorlar. O açıdan Yılmaz Büyükerşen ve Aziz Kocaoğlu’na F Tipi yapılanmanın yaptığı baskınlar sonuçsuz kalmıştır. Kenti, ranta ve rantiyeye teslim etmedi belediyelerimiz. Mafya bozuntuları belediye başkanlarımıza saldırdılar. Halk belediye başkanımıza sahip çıktı. Rantla içli dışlı olanların önünde böyle bir saldırı yok, ama mafya ile mücadele edenlerin önünde her zaman bu riskler vardır. Bu risklerin önünde de CHP’li belediye başkanları vardır. ”