Son Dakika Haberler

HALİÇ’E VE İSTANBUL’A İHABE ETMEK DEĞİLMİDİR.

HALİÇ’E VE İSTANBUL’A İHABE ETMEK DEĞİLMİDİR.
Okunma : 88 views Yorum Yap
HALİÇ’E VE İSTANBUL’A İHABE ETMEK DEĞİLMİDİR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, ”Dikey yapılaşmaya izin vermeyeceğiz deniliyor. Belediye başkanı zorla istifa ettiriliyor. Arkasından İstanbul’da Haliç’te yapılaşma 4 katken Belediye Meclisi’nden bir kararla 10 kata çıkıyor. İhanetin katmerlisi yapılıyor. Haliç’in etrafına yüksek binaları diktiğiniz zaman bu Haliç’e ve İstanbul’a ihanet etmek değil midir?” dedi.

CHP’li Belediye Başkanları toplantısında Sarıyer belediye Başkanı Şükrü Genç, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte aynı sırada yer aldı. 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

”Her kentin bir kimliği vardır. Sizler kentin kimliğine tarihine kültürüne karşı sorumluluk üstlenen kişilersiniz. Bu sorumluluk çerçevesinde hareket edildiği zaman kentin zenginleştirildiğini görürsünüz.

Bizim belediye başkanlarımız bu bilinçle hareket ediyorlar. 80 milyon yurttaşıma seslenmek isterim bizim belediye başkanlarımız hem kendi kentlerinin kimliğine tarihine saygılıdırlar.

Eğer Çankaya’da Yenimahalle’de bir yapının değeri çok artıyorsa orada bireysel değil kentsel zenginliği görüyorsunuz. Biz zenginliği bireysel olarak değil kitlesel olarak düşünüyoruz. İstanbul’a ihanet edildi mi edilmedi mi? En yetkili kişi çıktı nasıl ihanet ettiklerini anlattı. Bütün sorunu büyük bir çıplaklıkla toplumun önüne koydu. Biz bunu söyleseydik belki pek çok çevreden eleştiri alırdık. İhanet edenler ne yaptı? Hiçbir şey yapmadı. Önümüzdeki seçimlerde hainlere yer vermeyiniz.

‘İHANETİN KATMERLİSİ YAPILIYOR’

Dikey yapılaşmaya izin vermeyeceğiz deniliyor. Belediye başkanı zorla istifa ettiriliyor. Arkasından Haliç’te yapılaşma 4 kat. Belediye Meclisi’nden bir karar 10 kata çıkıyor. İhanetin katmerlisi yapılıyor. Haliç’in etrafına yüksek binaları diktiğiniz zaman bu Haliç’e ve İstanbul’a ihanet etmek değil midir?”