Son Dakika Haberler

HALUK AKALIN- ODTÜ İÇİN KOŞUYOR

HALUK AKALIN- ODTÜ İÇİN KOŞUYOR
Okunma : 118 views Yorum Yap

Haluk Akalın1991 yılı İşletme Bölümü mezunu bir ODTÜ’lüyüm. 5 senedir başta TEGV, Buğday, Kaçuv gibi STK’lara destek olmak için pek çok yarışta ve antrenmanda yaklaşık 5.000 kilometrelere koştum. Önemli miktarlarda bağış toplanmasına aracılık ettim ve bu bağışların doğru yerlere aktarılmasının takipçisi oldum.
Bu sene Avrasya Maratonu’nda 42,195 metrelik yarış boyunca adımlarımı öğrencilere destek olmak amacıyla ODTÜ Burs Fonu için atacağım. Ben bu uzun koşu sırasında her zaman evime gider gibi gittiğim kampüsteki anılarımı hatırlayacağım.
ilk ODTÜ’yü ve o muhteşem ağaçlarını gördüğüm, hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim. DKSK’ya Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü) girdiğim ve hayatımda dönüm noktası olan o yıllar.. Koşmaya hem de uzun mesafeler koşmaya dağlara tırmanmaya başladığım, her gün seminerlere katılmaktan derslere giremediğim, ufkumun geliştiği o harika kampüs her bir ağacı son derece değerli olan bir küçük sıyrıkta bile dünyanın cezası seve seve ödenen, ilk aşkların yaşandığı, herkesin hocam olduğu ilk otostop’un yapıldığı, çan eğrileri ile tanıştığım, ilk sevgi zincirini oluşturup ilk bahar şenliğinde köfte sattığım yeri…
ODTÜ, sadece bir üniversite değil. ODTÜ bir ruhun adı. ODTÜ bir mücadelenin simgesi. ODTÜ bir duruş. ODTÜ bir yaşam biçimi….
ODTÜ demokrasinin, özgürlüğün ama disiplin ile bilimin teknik ile dayanışmanın ve tutkunun sembolü….
İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği Burs Fonu 1997 yılında ODTÜ de okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermek amacıyla kuruldu.
Şu anda fonun 400 bursiyeri var.
Bu sene daha fazla genç aynı imkanlardan faydalanabilsin diye 17 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan Vodafone 35. Avrasya İstanbul Maratonu’nda 42 kilometre koşacağım ben asfalt üzerinde 42,195 metre boyunca ter dökecek, emek harcarken sizden de bu eforumu ödüllendirmenizi ve ülkemizde gençlerin iyi bir eğitim alması için bir fırsat yaratmanızı istiyorum.
Tek seferlik bir bağış da yapabilirsiniz sürekli destek de verebilirsiniz.
Ekteki formu doldurup, imzalayıp İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği’nin aşağıdaki adreslerine göndererek çıktığımız yolu beraberce tamamlamış olacağız.
Formdaki koşucu ismine adımı yazmanız bundan sonraki koşularda beni teşvik edecek.
Bağış tutarının ne kadar olduğu hiç önemli değil 25, 50, 100 ya da daha fazla olabilir. Önemli olan bu konu hakkında duyarlılık geliştirilmesi ve farkındalık yaratılması.
100.000’e yaklaşan mezun sayısı ile küçük tutarlar bile çok büyük desteklere dönüşebilir.
Formu doldurup, imzalayıp Faks veya taranmış olarak e-mail ekinde derneğe gönderebilir ya da bana da haber verirseniz takipçisi olacağım .
HAVALE / EFT yoluyla BAĞIŞ yapmak isteyenler için Hesap Bilgileri:
Denizbank Mecidiyeköy Şubesi
Hesap Sahibi: İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği
Şube Kodu: 3260
Hesap No: 1441947-599
IBAN: TR110013400000144194700021
Açıklama kısmına:AVRASYA – HALUK AKALIN – BAĞIŞÇI ADI SOYADI (Kendi ad ve Sıyadınız) yazınız.