Son Dakika Haberler

Haluk Koç O Teskere Yeterli Değil

Haluk Koç O Teskere Yeterli Değil
Okunma : 119 views Yorum Yap

HalukkocCHP Genel Başkan Yrdımcısı Haluk Koç Teskere yeterli değildir açıklaması yaptı.
AKP Hükümeti Türkiyeyi üretemez hale getirdiğini belirten Haluk Koç Ekonomik gelişmeleri Gezi Parkı olaylarına bağlamak gerçekçi değildir.Suriye ile ilgili kararları Meclis verecektir. Anayasa ne derse o olacağını belirtti.
Haluk Koç, AKP hükümetinin Suriye’de ”savaş çığırtkanı” bir rol üstlendiğini de belirterek, “Ellerindeki tezkere müdahale için yeterli değil. Suriye’ye ilişkin kararı TBMM verecektir” dedi. CHP’li Koç, “Anayasamızda ilgili hükümler gayet açıktır” diyerek AKP’yi uyardı.
AKP hükümetinin Suriye’de ‘savaş çığırtkanı’ bir rol üstlendiğini belirten Koç, “Suriye konusunda gerçekler tam ortaya çıkmadan bu ülkeye bir askeri müdahalede bulunmanın çığırtkanlığını yapmanın bizi nerelere sürükleyebileceğini çok iyi hesap etmemiz lazım. Bu sürecin sonunda Suriye yeni bir Afganistan haline gelebilir.Tüm dünyada yeni terör eylem filizlerini buradan çıkartabilir. Bunlar en bağnaz, radikal gruplar. Bu süreçle birlikte Türkiye suratle ortadoğulaşır. Orada yaşanan tüm sorunlar bir vakum gibi Türkiye’nin içine çekilir. Türkiye’de benzer sorunlara, kargaşalara tanık olmaya başlarız” dedi.
Ekonomideki tabloyu Gezi olaylarına bağlamanın gerçekçi olmadığını ifade eden Koç,”Türkiye’yi tüketim cenneti haline siz getirdiniz. Tarım can çekişiyor. AKP iktidarı Türkiye’yi üretmeyen bir ülke haline getirdi. Türkiye’ye gelen paranın yatırıma dönüşmemesine AKP iktidarı sebep oldu” diye konuştu.
“HZ. YUSUF’U KUYUYA İTENLERDEN BİRİSİNİZ”
Türkiye’yi savaşa sürüklemek isteyenlerin olduğunu söyleyen Koç, “Bizzat Başbakan ve Dışişleri Bakanı düzeyinde kışkırtıcıların olmasına rağmen hiç kimsenin gücü Türkiye’yi yeni bir Irak, Suriye modeli haline getirmeye yetmeyecektir. Birilerinin temel hedefinde bu olabilir. Sayın Başbakana seslenmek istiyorum, BOP eş başkanı olarak, son 10, 11 yılda islam coğrafyasında akan kanın sorumlulularından biri hiç şüpheniz olmasın sizsiniz. Yine sizin değiminizle söylüyorum Hz. Yusuf’u kuyuya itenlerden biri de büyük bir ihtimalle sizsiniz” dedi.
“TİMSAH GÖZ YAŞLARI”
Başbakan Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında ağlamasına ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in ‘Sığırlar ağlamaz’ yönündeki sözlerine Koç, “Çiftlik kahyası mısın? kardeşim. Timsahların da avlarını yerken ağladıklarını gözlerinden yaş aktığını sayın Çelik’e hatırlatmak gerekiyor. Atı, sığırı kime benzetti, benzetmediyse, avını yerken gözünden yaş akan timsahı da kime benzetip benzetmeyeceği kendisinin takdirinde” diye konuştu.
“MEVCUT TEZKERENİN 4 EKİM’DE GEÇERLİLİĞİ BİTECEK”
Mevcut tezkereye ilişkin Koç, “4 Ekim’de geçerliliği bitecek olan tezkerenin çıkartılış amacı bugün atacakları adımın karşılığı değildir. Kararı başbakan, dışişleri bakanı ve AKP’nin biat eden kadrosu vermez. Kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi verir” dedi.