Son Dakika Haberler

Hayali Üyeler Devam Ediyor. AKP19 Bin Üye yaptı.

Hayali Üyeler Devam Ediyor. AKP19 Bin Üye yaptı.
Okunma : 118 views Yorum Yap

apo_akpAKP de sahte üye kayıtları devam ediyor. Türkiye genelinde üye kayıtları tespit edildikçe ortaya inanılmaz gerçekler çıktı.

On binlerce sahte üye yapılmış ve haberisiz üye yapılan insanlara hangi partiden oldugu sorumlamış.
Diğer partilerin üyelerini, hatta PKK’ya yakın Dicle Haber Ajansı’nın muhabirini bile üye kaydettiği belirlenen AKP’nin, bu sahteciliğin ortaya çıkmasına aldırmadan sahte üye yapmayı sürdürdüğü anlaşıldı. AKP’nin 19 bin CHP’liyi daha bilgileri olmadan kendisine üye yaptığı belirlendi.
AKP’nin geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve neredeyse Türkiye’nin her yerinden CHP’lileri bilgileri olmadan partiye üye yaptığını gösteren olayların benzeri bu yıl da sürüyor. Tekirdağ’da 36 CHP’li AKP üyesi çıktı. Haberleri olmadan AKP’ye üye yapılanlar arasında CHP’li Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok da bulunuyor.
AKP’ye üye olduklarını genel merkezden gelen telefonla öğrendiklerini söyleyen Şarköy Belediye Başkanı Altınok, “2009 yerel seçimlerinden bu yana CHP üyesiyim, AKP’ye neden ve nasıl üye yapmışlar anlamış değilim. Ben CHP’nin üyesi ve belediye başkanıyım. AKP’ye üyeliğim mümkün değildir” dedi.
CHP Şarköy İlçe Başkanı Vahit Aslan da, AKP’de üye görünen partilileri tek tek aradıklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Partimize üye 36 kişi ortak üye olarak gözüken liste geldi. Dilekçe yazarak CHP’de kalmak isteyen arkadaşların yine AKP’de üye çıkmaları infiale sebep oldu. İnsanlar haberi olmadan AKP’ye üye yapılıyor. Bunun niçin nasıl yapıldığını anlamıyorum. İnsanlara tekrar ulaştığımızda ‘Bu olaylardan sıkıldık’ deyip, bizde olan üyeliklerini donduruyorlar. Çünkü çocuklarının devlet işinde çalıştığını ve baskılardan korktuklarını söylüyorlar. Bununla ilgili AKP’nin ilçe teşkilatındaki arkadaşlarla görüştüğümüzde kendilerinin yapmadığını söylüyorlar. Bunlar yapmıyorsa kim yapıyor?”
Geçen hafta da Trabzon’da 375 CHP’linin bilgileri olmadan AKP’ye üye yapıldığı ortaya çıkarken, olayın sadece Tekirdağ ve Trabzon’la sınırlı olmadığı, Türkiye çapında binlerce CHP’linin AKP’ye üye yapıldığı anlaşıldı.
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı geçen yıl 56 bin 968 CHP’linin iki partide birden üye olduğunu olduğunu gösteren listenin ardından CHP’ye 5 Şubat 2013’te yeni bir liste daha gönderdi. Bu yazıya göre 18 bin 690 CHP’linin üyelikleri iki partiye birden üye oldukları için düşürüldü.
CHP yetkilileri, üyelerinin neredeyse tamamına yakınının CHP’nin yanı sıra AKP’ye üye olarak göründüğü bildirdi. Yetkililer, üyelikleri düşürülen partililer arasında il, ilçe yöneticileri, kongre ve kurultay delegeleri ile belediye meclis üyelerinin de bulunduğunu söyledi.
Vatan gazetesinin haberine göre; Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil imzasıyla genelge gönderen CHP yönetimi; üyeliği düşürülen CHP’lilerin yeniden partiye üye yapılmasını, AKP yetkilileri hakkında da yasal girişimlerde bulunulmasını istedi.