Son Dakika Haberler

Haydi Adaylar Mektep'e Başvurular Başladı..

Haydi Adaylar Mektep'e Başvurular Başladı..
Okunma : 90 views Yorum Yap

chp_logoCHP’de yerel seçimler aday adaylıkları için başvurular başladı. Aday adaylarına verilecek eğitim programı CHP istanbul il başkanlığından açıklandı..
Meclis üyeliği aday adaylığı ve Belediye Başkanlığı aday adaylığı için açıklanan takvim bugün itibarıyle yürürlüğe gird..

YEREL YÖNETİMLER ADAY ADAYI EĞİTİMİ’NE BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;
EĞİTİME KATILIM BEDELİ

 • Başvurular, eğitime katılım bedelinin ödenmesinden sonra, banka dekontunda yer alan bilgilerin, sisteme girilmesiyle olanaklı olacaktır.
 • MYK tarafından, erkek aday adayları için 500TL, kadın, genç, engelli aday adayları ve muhtarlık seçimlerine katılacaklar için 250 TL olarak belirlenen katılım bedeli, aşağıdaki banka şubesinde açılan hesaba yatırılacaktır.

“CHP Genel Merkezi Eğitim Hesabı”
Türkiye İş Bankası A.Ş. (Banka Kodu:64), Beşevler Şubesi (Şube Kodu: 4219) 
 Hesap No: 7373735, IBAN: TR76 0006 4000 0014 2197 3737 35

 • Banka hesabından, EFT veya havale yoluyla yapılacak ödemelerde, vatandaşlık numarasının mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Kendinize ait olmayan banka hesabı üzerinden ödeme yapmayınız.
 • Ödeme işlemi, İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmişse, dekont çıktısının mutlaka alınması gereklidir.
 • Doğrudan banka şubesine yapılacak ödemelerde de vatandaşlık numarasının kullanılması ve dekontun bir örneğinin saklanması gereklidir.
 • ÖNEMLİ UYARI: Ödeme yaparken işlem açıklamasına TC kimlik numaranızı ve isminizi bildirerek ödemenizi yapınız. Ödemenize ait bilgiler 1 gün sonra sisteme geçtiğinden kayıt işleminizi ödeme yaptıktan bir gün sonra yapabilirsiniz.

İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURUYU NASIL YAPACAKSINIZ?

 • Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra, CHP WEB sayfası üzerinden, chp.org.tr veya particiegitim.chp.org.tr ana sayfasında bulunan,  ‘Yerel Yönetimler Aday Adayı Eğitimi Başvurusu için tıklayınız’ sekmesine basınız.
 • Ekranda bulunan  ‘vatandaşlık no’ ve ‘dekont/referans no’  bölümlerini doğru ve eksiksiz girdiğinizde, ‘Yerel Yönetimler Aday Adayı Eğitimi Başvuru Formu’ na ulaşacaksınız.
 • Yerel Yönetimler Aday Adayı Başvuru formunu sistem üzerinden eksiksiz doldurunuz.
 • ‘Kayıt’ butonuna basınız ve sistemin e-posta adresinize gönderdiği ‘Yerel Yönetimler Aday Adayı Başvuru Formu’nun çıktısını alınız.
 • Kayıt işleminiz tamamlanmıştır.

EĞİTİMİN YAPILACAĞI TARİH VE YER
Sistem kayıt sırasına göre katılımcı listeleri oluşturacaktır..
Katılacağınız eğitim programı, sizin belirleyeceğiniz tarih değil, başvuru sırasına göre sistemin atayacağı bir tarih olacaktır.
Başvurduğunuz eğitimin nerede ve hangi tarihte yapılacağına ilişkin bilgi, il başkanlıklarından alınacaktır.
Her katılımcı, aday olacağı ilin eğitimine katılacaktır. Katılımcılar aday olacakları ilin bulunduğu bölge merkezi dışında başka bir bölgede eğitime katılamayacaklardır.
 
KİŞİSEL e-posta – e-mail ADRESİ
Başvuru sonrasında geri bildirimler, e-posta adresine yapılacağından, kayıt formunu düzenlerken lütfen güncel bir e-posta hesabı bildiriniz.
 
EĞİTİM GÜNÜ
Yanınızda mutlaka Başvuru formunun ÇIKTISI ve banka dekontunuzu getirmeyi unutmayınız.
Bu iki belge eğitim başlarken görevli arkadaşlarımız taraftan imza karşılığı teslim alınacaktır. Başvurmak İçin Tıklayınız…