Son Dakika Haberler

HDP BİR SÜPRİZ DAHA YAPTI

HDP BİR SÜPRİZ DAHA YAPTI
Okunma : 96 views Yorum Yap

CelaldoganHDP Genel seçimlere süpriz adaylar çıkararak hazırlanıyor.

AKP Kurucusu Mir Dengir Fırat’dan sonra ikinci bombasını patlattı. Eski Millet vekili bir dönem CHP’nin en önemli isimlerinden biri olarak siyasi hayatta yer aldı.

Gaziantep’te büyük oy oranına sahip olan Celal Doğan HDP’nğn teklif adaylığı tereddüt etmeden kabul etti.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve uzun yıllar Gaziantepspor Başkanlığı’nı yürüten Celal Doğan’a adaylık için teklifte bulundu.

Radikal’e konuşan Dağan, HDP’nin teklifini kabul ettiğini söyledi. 7 Haziran genel seçimleri için partiler hummalı bir çalışma yürütürken, seçim sürecinin belki de en büyük sürprizleri HDP’den gelmeye başladı. Ak Parti kurucusu Dengir Mir Mehmet Fırat’ı Mersin’den aday gösteren HDP, uzun yıllar Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanlığı yapan Celal Doğan’a adaylık teklifinde bulundu.

‘BEN EVET’ DEDİM

HDP’nin teklifine ilişkin Radikal’e konuşan ve teklifi doğrulayan Celal Doğan şunları söyledi: “Üç gün önce İstanbul ‘da Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Sırrı Süreyya Önder ile bir yemek yedik. Bu yemekte HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın bilgisi dahilinde bana milletvekili adaylığı teklif ettiler. Ben de teklife prensip olarak ‘evet’ dedim. Şimdi onlar parti kurullarında bu kararı değerlendirecekler” dedi