Son Dakika Haberler

HDP’den Meclis’e olağanüstü toplanma çağrısı

HDP’den Meclis’e olağanüstü toplanma çağrısı
Okunma : 373 views Yorum Yap

İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik saldırının ardından HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar yaptıkları yazılı açıklamada, “Savaş karşısında barışı savunan bütün güçleri sorumluluk almaya çağırıyoruz” ifadelerinde bulundu.

HDP’DEN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI ÇAĞRISI

Ortadoğu’da içinden çıkılmaz bir hal alan savaş durumunun sona ermesi ve bölgesel barışın gerçekleşmesi için en gerçekçi yolun diyalog ve müzakere olduğunu bir kez daha dile getiriyoruz. Dün gerçekleşen elim olaydan bu saate kadar yapılan karartma, gizleme, sansür ve sosyal medya platformlarının engellenmesi, alınan tezkere kararındaki yanlışlığı saklama amacı taşımaktadır. Toplum merak içinde gelişmeleri izlerken iktidarın Meclis’i bilgilendirmemiş olması kabul edilemez.

Halkların Demokratik Partisi olarak çağrımız; iktidarın öncelikle halkı ve Meclis’te grubu olan/olmayan tüm partileri acilen şeffaf bir şekilde bilgilendirmesi için Meclis’in olağanüstü toplanmasıdır. Bunun için TBMM Başkanını yetkisini kullanarak Meclis’i acilen toplamaya davet ediyoruz.

Bugüne kadar yapılan hatalardan dönmek için hala geç değildir. Savaş karşısında barışı savunan bütün güçleri sorumluluk almaya çağırıyoruz. Bu kapsamda bir kez daha hayatını kaybeden askerlere rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyoruz.”