Son Dakika Haberler

HÜKÜMET ŞİMDİ HANGİ HAYALİ SATACAK?

HÜKÜMET ŞİMDİ HANGİ HAYALİ SATACAK?
Okunma : 101 views Yorum Yap

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, dış ticaret açığımızdaki artışa dikkati çekerek “Ülke ekonomimiz umutsuz bir girdabın içinde dönüp duruyor” uyarısında bulundu.

DIŞ TİCARET AÇIĞIMIZ 77 MİLYAR DOLAR!
TUİK’in dün açıkladığı dış ticaret verilerine göre dış ticaret açığımızın %37 artarak 77 milyar dolara yükseldiğini belirten Didem ENGİN, “Yani ihraç ettiğimizden 77 milyar dolar daha fazla diğer ülkelerden ithal ediyoruz” dedi.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNDE 3 YILDA 42 SIRA GERİLEDİK!
Didem ENGİN dün açıklanan Hukukun Üstünlüğü Endeksi’ne de değinerek “Ülkemiz Hukukun Üstünlüğü Endeksi’nde 113 ülke arasında 101. Sıraya geriledi. 2014’te aynı endekste 59. sıradaydık, bugün son sıralardayız” diye konuştu.

YABANCI YATIRIMCILAR HUKUK SİSTEMİNE GÜVENMEDİKLERİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELMİYORLAR
“İş insanlarımız önlerini göremedikleri için yatırım yapamıyor, yabancı doğrudan yatırımcılar ise antidemokratik uygulamaları görüp, hukuk sistemine de güvenmedikleri için Türkiye’ye gelmiyorlar” diyen Didem ENGİN “Ülke ekonomimiz umutsuz bir girdabın içinde dönüp duruyor” uyarısında bulundu.

HÜKÜMET ŞİMDİ HANGİ HAYALİ SATACAK?
Didem ENGİN konuşmasını “Ufak bir olumlu değişiklik karşısında tabiri caizse davul çalıp cümle aleme ekonomik başarı güzellemeleri yapanların, bu tablo karşısında halkımıza hangi başarı hikayesini anlatıp, hangi hayali satacaklarını merakla ve ibretle bekliyoruz” sözleri ile tamamladı.