Son Dakika Haberler

Hüseyin Aygün'ün kitabı suç delili sayıldı.

Hüseyin Aygün'ün kitabı suç delili sayıldı.
Okunma : 103 views Yorum Yap

20130201-163013.jpg

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatların da tutuklandığı operasyonda CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Dersim’e ilişkin kitabının da suç delili sayılarak el konulduğu ortaya çıktı.
Aygün’ün, sosyal paylaşım ağlarından Twitter’da yayınladığı belgeye göre; ÇHD’li avukatların da tutuklandığı DHKP-C örgütüne yönelik operasyonda, Hüseyin Aygün Dipnot yayınlarından çıkan “Dersim 1938 Resmiyet ve Hakikat” isimli kitabı da bulunuyor.
“Olaylı Yakalama, Arama ve El Koyma Tutanğının Devamıdır” başlıklı belgede, İstanbul’da belediye otobüslerinden bilet yerine kullanılan akbil, İstanbul kart, 3 adet lacivert kravat, 6 adet lacivert pantolon, “feodal toplumda müzik” başlıklı ders notları, “koro teorik çalışma” başlıklı notlar da yer alıyor.
Belgeyi, “Grup yorum, ÇHP başkan ve avukatları, onlarca öğrenci tutuklamaları İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yasadışı DHKP-C operasyonunda ele geçirdiği delil: İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi CHP Milletvekilinin Kitabı” diye duyuran Aygün, şunları söyledi:
“DHKP-C operasyonunda kitabıma da ‘örgüt delili’ diye el konmuş. Tayyip kitaba ‘Bomba’ derse polis milletvekiline ait kitabı DHKP-C kanıtı yapar. Kitabım hakkında toplatma kararı yok; polis ve yargı Tayyip Erdoğan’ın tetikçisidir.”