Son Dakika Haberler

İBB BARIŞ FİDANLARINI KESTİ!

İBB BARIŞ FİDANLARINI KESTİ!
Okunma : 53 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Uluslararası etkinliklerde Sarıyer’e gelen Dünya çocukları ve Kardeş Belediyelerin heryıl başarılı öğrencileri Sarıyer Belediyesi Sosyal Tesislerinde konaklanması ve İstanbul’u hiç görmeyen öğrencilere Müzeleri. Tarihi ve Turistik yerleri gezdirerek bilgilendirmelerini sağlamış, 1 hafta süren kamplarda her yıl binlerce öğrenci davet edilerek Prof. Dr. A. Uçkun Genay Ağaçlandırma Alanına bir fidan dikmişler ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi ağaçlandırmayı görev edinmişlerdi.

Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman bugün sosyal medyada binlerce çocuğun emekleri kesildi diyerek bilgilendirmeyi paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Zekeriyaköy 1. Cadde – Kilyos Caddesi İmar Yolları Uygulama İnşaatı Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi kapsamında Sarıyer Belediyesi tarafından oluşturulan Prof. Dr. A. Uçkun Genay Ağaçlandırma Alanı’nda binlerce çocuğun emeği olan fidanlar kesildi.

Söz konusu alan Sarıyer Belediyesi tarafından her yıl misafir edilen yerli ve yabancı çocukların barış dilekleriyle fidan diktiği bir alan olarak kullanılmaktaydı. Sarıyer’e gelen çocukların barış ve kardeşlik gibi evrensel duygularla oluşturmaya çalıştığı ormanın bu şekilde tahrip edilmesine vatandaşlar özellikle sosyal medyadan büyük tepki gösterdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Biz orada çocuklara doğa sevgisini aşılamak için çalışıyorduk. O fidanlarda binlerce çocuğun emeği vardı. Eğer bize haber verilseydi çocuklarımızın diktiği ağaçları başka bir bölgeye taşırdık. Bu bir ağaç katliamıdır” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.