Son Dakika Haberler

İBB’NİN ZİHNİYETİNE BORU DÖŞÜYORLAR

İBB’NİN ZİHNİYETİNE BORU DÖŞÜYORLAR
Okunma : 107 views Yorum Yap
İBB’NİN ZİHNİYETİNE BORU DÖŞÜYORLAR

Sarıyer Times / ( KATAR ) Omar Hussain H Alfardan’ın sahibi olduğu Alem Gayrimenkul Turizm ve Yatırım Aş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gönül bağı ortaklığımı var.

KATARLI OMAR’A 50.BİN TL TUVALET PARASI

21 Temmuz 2017 tarihinde yapmış olduğumuz haberde Sarıyer Mesarburnu (Piyasa) caddesinde bulunan “Alem Gayrimenkul Turizm ve Yatırım Aş.. Ünvanlı şirket tarafından yapılmakta olan “ Kocataş Yalısı ve Sait Paşa (Molla Sait Paşa ) yalısı restorasyon çalışmaları çevre sağlığını tehdit ediyor haberimize istinaden İBB yetkilileri firmaya 50.000 tl para cezası kesmiş olduğunu öğrendik.

27 Temmuz 2017 tarihinde ise aynı sorunun devam ettiğini gördük.

SAAT 18.00

27 Temmuz 2017, saat 18.00 de resimde görmüş olduğunuz gibi asfalt altından döşenerek denize ulaşan boru düzeneği sökülmüş ve borular sahile çekilmiş ve suda bekletiliyor halini yerinde tespit ettik.

Saat 19.30 “Yeşil Dirsek Boru Takılmış” ve Sökülen Boru İlk Resimde Olduğu Gibi Denizde Bulunmaktadır

BİR SAAT SONRA 

SAAT 19.30

Şantiye girişinde çalışan demirciler yeni düzenek hazırlayarak borulara aparat (Dirsek) kaynak yaparak yeniden yerine koydular takılan dirsek yeşil renkte..

 

17 Temmuz 2017 Tarihli Resimde Borular Sahilden Döşenmiş Kısmı Deniz Üstündedir

17 Temmuz 2017 tarihli resimde borularla denize pis su tahliye düzeneğinin sahilden başlangıç noktası suyun üst kısımda yukarıda olduğu görülmektedir.

27 Temmuz 2017 saat 19.30’da ise yeni yapılan düzenek (Dirsek) yeşile boyanmış ve yerine takılmış olduğu görülmektedir.

Boru Döşeyen Taşeron Firma yetkilisi

Boru döşeme işini alan yetkili taşeron firma etrafı saat 19.35 te kontrol etmeye başladığı ve ilave düzeneğin tekrar yerine takmak için fırsat kollamaktadırlar.

Bu sabah itibarıyla düzenek yerine takılmış olarak göreceğimizi yeniliyoruz.

DUR DİYECEK KİMSE YOKMU

Alem Gayrimenkul Turizm ve Yatırım Aş olarak bir gece yaptığı asfalt çalışmasında yere döşenen borular sökülmedikçe denize pis su boşaltılmasının devam edeceği bilinmektedir.

Şantiye çevresinde park etmiş olarak üç tanker göstermelik olarak bekletilmekte ve gün çerisinde pis suyun denize boşaltılması nedeni ile hiç bir şekilde doldurulmamakta, yapılan itirazlarda ise tankerlerimiz burada gerektiğinde kullanıyoruz denmektedir.

KOCATAŞ DOGAL KAYNAK SUYU

“Kocataş Fabrikası temelsiz”, “Molla Sait Paşa Köşkü ise toprağa çakılı kazıklar yığma taş temeller üzerine yapılmıştır”.
Arazi Sarıyer’in en büyük “kaynak sularının” olduğu ve bu sebeple Kocataş fabrikasının burada kurulduğu bilinmektedir.
Yeni yaılan projede arazinin “deniz seviyesinin çok altına inmesi” nedeni ile zemin tamamen su ile kaplanmaktadır. Israrla çıkarılan pis su arıtmanın olduğu Sarıyer’de kanallara gönderilmesi gerekirken yüklenici firma neden her türlü kaçak yolu denemektedir.

ŞANTİYE’NİN ÇALIŞMASI DURDURULSUN

Çözüm kolay. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve  Avrupa Yakası Yol bakım ve Onarım Müdürlüğünce”, “İSKİ Genel Müdürlüğünce” kaçak olarak yer altından geçen borular sökülmeli , İşlem gerçekleşene kadar ise Boğaziçi İmar Müdürlüğü şantiyenin çalışmasını durdurmalıdır.