Son Dakika Haberler

İFTAR SOFRASI 4 YERDE KURULDU

İFTAR SOFRASI 4 YERDE KURULDU
Okunma : 98 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi ramazan ayı süresinden tüm mahallelerde iftar sofrası kuruyor.

Dün iftar sofrası 4 yerde kuruldu. Yeniköy Bağlar Mevkii, İstinye Tersanesi Sevgi, Barış,Höşgörü  alanı ( Karadeniz Dernekleri) , Avusturya Konsolosluğu, Sevgi Barış Teknesi.

Yeniköy Bağlar’da semt evinde gerçekleştirilen etkinlikte 2 bin yurttaşımız iftarlarını açtı.

İstinye Tersanesi Sevgi ,Barış, Hoşgörü  alanında ise Sarıyer ‘de bulunan Karadeniz Dernekleri birayaya gelerek İftar sofrasında buluştular, İftar sonrasında ise Horon  gecesi yapıldı.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Avusturya Konsolosluğu bahçesindeki iftar sofrası ise Yeniköylülerin katılımı ile gerçekleşti.

Sarıyer Belediyesi “Sevgi Barış” teknesinde her gün boğaz turu yapılarak iftar sofrası düzenlenmekte. Dernekler ve Okul Aile Birlikleri tekne turunu tercih etmekteler.

KARADENİZLİLER GECESİ

Meclis Üyesi Salih Akıncı’nın organizasyonunda gerçekleşen Karadenizliler etkinliği muhteşemdi.

Sarıyer de bulunan 6 Karadenizliler Derneği İftar sonrasından sonra Ali Kumbasar, Bahri Turan, Hasan Kabil ve Zeki Uçkan sanatçıların desteği ile Horon gecesi yaptılar, Alanda bulunan her kesin oynadığı horon’a Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te iştirak etti.

GÜNDE 4 SAAT UYKU

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç günde 4 saat uyuyarak ancak mesailere yetişebildiği belirtiliyor. Belediye çalışmaları, Nikah ve etkinlikler, İftar sofraları ve Mahallelerde kurulan Sahur sofraları her ramazanda ile yorucu bir tempoda hizmet sunuyor.

Yaşar Kemal Kültür Merkezinde Sarıyer Belediyesi Atölye çalışmalarından eserlerin sergilenmesinde 3,5 saat kalarak eser sahipleri ile tek tek ilgilenmesi, takdir edildi. Atölye çalışmalarına ilk defa katılanlar süreç içinde büyük eserler meydana getirdiler. Her bir sanatçı ilk başladığı günden, bugüne, uzun yıllar süren çalışmalarda artık birer usta sanatçı oldular. Sarıyer kadınların sanat eserleri Yaşar Kemal Kültür Merkezinde sergileniyor..

Kaçkar Tv Geceyi Canlı yayınladı

CHP MV ADAYLARI HEMŞERİLERİ İLE BİRLİKTE

Karadenizliler gecesinde CHP 2 .Bölge Milet Vekili adayı PM. Üyesi Gökan Zeybek ( Bayburt)  ve CHP 1.Bölge Millet Vekili Adayı Mustafa Oktay Aksu  ( Ordu) iştirak ettiler ve Kaçkar tv canlı yayınına katıldılar.