Son Dakika Haberler

İFTAR SOFRASI, FSM VE BALTA LİMANI MAHALLESİNDEYDİ

İFTAR SOFRASI, FSM VE BALTA LİMANI MAHALLESİNDEYDİ
Okunma : 108 views Yorum Yap

 

Sarıyer Belediyesi Geleceksel ramazan etkinleri kapsamında düzenlediği mahallelerde iftar sofrası bugün FSM ve Baltalimanı mahallesinde yapıldı.

FSM’de 2 bin. Baltalimanı mahallesinde 1500 kişiye iftar sofrası kuruldu. CHP Millet Vekili adayları Gökan Zeybek, Adnan Ayber ve Meclis üyeleri de iştirak ettiler.

Mahalle sakinleri Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i çoşkuyla karşıladı.

2. Döneminin sonuna yaklaşırken Başkan Şükrü Genç Ramazan süresi boyunca siyasi konuşmalar yapmazdı. ilk defa siyasi oyunun tehlikesi nedeni ile vatandaşları uyardı.

AKP’nin mahallelerde astığı sürpriz pankartlara atıfta bulunarak “ mahallelerde asılan müjde pankartlarına değinmeyeceğim “ dedi.

Başkan Şükrü Genç FSM mahallesinin hemen yanında 60 yıldır Rumeli Hisarı’nda oturmakta, vatandaşla birlikte aynı sorunlar ile mücadele ettiği bilinmektedir.

MÜJDE PANKARTLARINA İNANMIYORLAR

Başkan Şükrü Genç : Mahalelerde asılan müjde pankartlarına değinmeyeceğim, onlardan söz etmeyeceğim, ıslarla tekrarlamak istiyorum sorununuzu çözebilecek tek varlık sizlersiniz, sizin içinde olmadığınız bir çözüm bulunamaz.

Sizin adınıza birilerinin karar almasıyla problemler çözülemez, o zaman yapılması gereken tek bir şey var. Eğer kim ne şekilde samimi ise hemen gelecek mahalleden başlayacak, sokaktan başlayacak, kapıyı çalacak gel kardeşim beraber çözelim diyecek, bu yapılmadığı taktirde birilerinin gözlerinin buralarda olduğu kimlerin kafalarının arkasında nelerin olduğu çok net bir şekilde çıkıyor, özellikle bu günlerin hatırına çocuklarınızın yarınına sahip çıkmak zorundasınız. Bu yapmadığımız taktide bunun vebalinin büyük olduğunu kesinlikle unutmayın,

Bir vefa göstermek zorundasınız. İçinizde bu işin temelinde olan en başından beri buraların sıkıntısını çeken buraların kurulmasından çaba içinde olanlar sizlerin büyükleriydi. Siz onlara sahip çıkarsanız bir vefa göstermiş olursunuz. Eğer yapmazsanız çocuklarımıza ihanet içinde oluruz ki buna hiç bir şekilde izin vermemek durumuzdayız.