Son Dakika Haberler

“İlaç Vermemişlerdi” Alma Mazlumun Ahını…

“İlaç Vermemişlerdi” Alma Mazlumun Ahını…
Okunma : 137 views Yorum Yap
yakup_saygili
@photo: zaman.com.tr

AKP Hükümeti’nin Cemaat polislerine yaptığı operasyon sonucu yapılan tutuklamalar neticesinde gözaltında bulunan Emniyet görevlileri zor durumda olduklarını ve arkadaşlarından anlayışlı olmaları gerektiğini belirtiler.

ORUÇ TUTAN ARKADAŞLARIMIZ VAR. ANLAYIŞLI OLUN

Odatv’nin haberine göre, Eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, gözaltındaki polis ailelerine destek vermek amacıyla Emniyet Müdürlüğü önüne geldi. Saygılı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 ay kadar önce Emniyet ile ilişiğinin kesildiğini vurgulayarak, “Yemeklerle ilgili bazı sorunlar olduğunu duyuyorum. İnancı veya kültürel değerleri gereği oruç tutan arkadaşlarımız vardır muhakkak içinde. Onların da bu hassasiyetine saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Seçilecek olan iftar veya sahur, kahvaltı veya öğle yemeği mönülerinin buna göre seçilmesi gerekir. Kimse 5 yıldızlı otelden orijinal yemek beklemiyor. Ama biraz daha saygı gösterilmesi gerekir, çünkü bunun telafisi yok. Eğer yiyemeyecekleri bir yemek gelmişse, bununla ilgili belki kişilerin dışarıdan kendilerinin veya avukatlarının masrafı karşılaması karşılığında yemek getirtmelerinin önü açılması gerekir diye düşünüyorum. Evet böyle bir problem var. Dışarıdan yemekler alınamıyor içeri” dedi.

İyi de Yakup Saygılı’nın da aralarında bulunduğu polisler yıllardır eylem yapan gençleri, hükümet aleyhine yazı yazan gazetecileri, bir harddisk içinde adını bulduğu askerleri gözaltına alıyor.

Kimi zaman Ramazan’dı kimi zaman bayram.

Merak ettiğimiz şu, bugüne kadar talep etmelerine rağmen hangisine dışardan yemek getirdiniz?

Hadi onu geçtik, hangisine ailesinin getirdiği fanilayı verdiniz?

Ergenekon’da, Balyoz’da, Devrimci Karargah’ta, Şike’de, Casusluk’ta insanların ilaçlarını bile vermediniz. Tansiyonuyla şekeriyle nezarethanede başbaşa bıraktınız.

Şİmdi siz içeri düşünce dışardan yemek söyleyemiyoruz diye dert yanıyorsunuz.

Biraz geç değil mi?

ü