Son Dakika Haberler

İMAMOĞLU SARIYER HALKI İLE BİRLİKTE

İMAMOĞLU SARIYER HALKI İLE BİRLİKTE
Okunma : 38 views Yorum Yap

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı Ekrem İmamoğlu Sarıyer ve Ayazağa da yurttaşlarla birlikte oldu. 

Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Merkez mahallesinde Otobüs üzerinden kısa bir konuşma yaptı ve Ayazağa mitingine katıldı. 

İmamoğlu, ”Bu ülke kurulurken bir mesaj verildi. Yurtta sulh dünyada sulh. Yaşasın Mustafa Kemal. Huzurumuza dokunmayın. Biz, huzur istiyoruz. Teröristler bu ülkeye asla elini süremez. Şehitlerimize rahmet diliyoruz” dedi. ”Ben, herkesi kucaklıyorum” diyen İmamoğlu, ”CHP ve İYİ Parti olarak ittifak yapıyoruz. Hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hem de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür ediyorum” diye

AK PARTİLİLER’İN DE OYUNU ALACAĞIM

Kardeşim ben insan mı ayırıyorum? HDP’li kardeşimin yeri burada. Biz, kimi ayırmışız ya. MHP’nin de yeri burada. Saadet Partili’nin de Vatan Partili’nin de… Daha ötesini söyleyeyim mi? Ben, AK Partililer’in de oyunu alacağım. Baktılar baş edemiyorlar. İmamoğlu’nun özü neyse, sözü de o. Neymiş? Haber yapacaklar! Neymiş? Karalayacaklar! Vah vah vah! Kötü söz sahibine aittir. Yollayın gitsin kardeşim, yollayın gitsin. Bu kadar basit. Hani ‘Emekli edin’ dedik ya. Kötü sözü de söyleyene yollayın. İnsanları bölük pörçük yapıp kazanmak istiyorlar. ‘Kazanmak için her yol mubah’ diyorlar. Müsaade etmeyeceğiz.

ŞÜKRÜ GENÇ; “ORALARDA BİZİ BEKLEYİN BE ORAYADA GELECEĞİM

Mitingde ilk konuşmayı Sarıyer Belediye Başkanı ve başkan adayı Şükrü Genç yaptı. “Sarıyer her zaman güzeldi ama İstanbul’la çok daha güzel olacak. Sarıyer zaten gülüyordu, İstanbul’da gülen yüzlü başkanla Ekrem İmamoğlu ile daha da gülecek” dedi.

Şükrü Genç, “Ben 10 yıldır çok kahırlarda kaldım. Yaptığım tüm evraklar Büyükşehir’den geri döndürüldü. Yaptığım evraklar başka adreslere gönderildi. Ayazağa’nın planları aylarca bekledi. Ayazağa’nın büyük bir kısmı tapusunu alacakken, son anda geri gönderildi. İşte onun için İmamoğlu’nun gitmesi lazım oraya. Bugün kenarlarda bekleyip çekingenlikle içeriye giremeyen sevgili dostlarıma söz ediyorum. Oralarda bizi bekleyin. Ben oraya da geleceğim. Hiçbir şekilde tehditle değil. Sevgiyle geleceğim. O kapılara sevgiyle geleceğiz” dedi.

CNN Türk ve HÜRRİYET GAZETESİ’NE TEPKİ

Hürriyet Gazetesi. Diyor ki burada, ‘İstanbul, Ankara’yı İmamoğlu ve Yavaş değil, HDP yönetecek!’ Bak şimdi, komedi nerede? Efendim neymiş, HDP Eş Genel Başkanı böyle demiş. Tek tek dinledim. HDP Eş Genel Başkanı Sayın Temelli böyle bir şey söylememiş. Yani yalan yazıyorlar Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinin manşetinde. Neymiş? HDP yönetecekmiş! Kıyameti kopardım. Ondan sonra haberi değiştirdiler.

Aynı kurumun bir parçası, uluslararası bir kurumun ismini kullanan CNN Türk yine aynı haberi yapıyor. Dokundu mu size HDP’linin oyunu alacağım diye, dokundu mu? HDP’ye oy verenler benim kardeşim. AK Parti’ye oy verenler de benim kardeşim.”