Son Dakika Haberler

İMAR BARIŞI MI? GECE MİTİNGİ M?İ

İMAR BARIŞI MI? GECE MİTİNGİ M?İ
Okunma : 181 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç İmar Barışını Anlatıyor” başlığı ile yapılan 50 den fazla site ve mahalle toplantısı gerçekleştirildi.

Bu toplantılarda mahallelerin kendi parsel durumlarına göre farklılıkları ve parsel bazlı sorunları ayrı ayrı değerlendirilmeleri ve sitelerde özellikleri bakımından sorunların “komşuluk anlaşmazlıkları – kapalı otopark – kapalı bahçe – veranda- balkon ve çatı katı, site duvarları ve bahçe katı “ problemleri ile karşılaşılan sorunlar tek tek anlatılığı ve çözüm yollarının neler olduğu teknik ekip tarafından tespit edilerek öneriler sunuluyor. 

MAHALLELERDE GECE MİTİNGİ

Baltalimanı ve Fatih Sutan Mehmet mahallelerinde dün akşam yapılan “İmar Barışı Bilgilendirme Toplantıları” okul bahçelerinde yapıldı. 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve teknik ekibi bu toplantılarda mahalle sakinlerini bilgilendirmeye devam etti. 

CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 3.Dönem (2019 – 2024) belediye başkan adaylığına rast gelen “İmar Barışı” toplantıları ile tamamen siyasetten uzak, yurttaşların soruları ile birbir ilgili, Siyasetin karıştırılmadığı ve konuşulmadığı toplantılar da “Partiler Üstü” başkan adayı olduğunu gösterdi. 

2019 Yerel Seçimlerine az bir zaman kalmışken, Sarıyer halkı ve siyasi kamuoyu tarafından yapılan değerlendirmelerde “Tek Adam” olarak gösteriliyor. 

Mahallelerde yapılan toplantılar miting havasında geçiyor. Gece mitinglerine dönüşen bu toplantılarda katılım inanılmaz.

AKP’nin en güçlü adayının son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Recep Tayyip Erdoğan’ın 93.306 %43.1 CHP’nin adayı Muharrem İnce’nin 104. 793 % 48.4 sonucuna göre, 2014 yerel seçimlerinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in aldığı 107.268 %51.1 kapatılamayacak bir fark  olarak kabul ediliyor. 

Tek Adam”

Partiler üstü tarafsız siyaset, tarafsız hizmetin karşılığında 2019 ‘un “ tek adam’ı”  Şükrü Genç’in karşısına, Recep Tayyip Erdoğan’dan daha güçlü bir aday çıkmayacağına göre Sarıyer de yerel seçim sonuçlarında pek fazla değişiklikler olmayacağını gösteriyor.