Son Dakika Haberler

İMAR BARIŞI TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

İMAR BARIŞI TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Okunma : 120 views Yorum Yap

Yerel yönetimlerin başarısının bölge halkının sürece ortak edilmesine bağlı olduğu anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi, “İmar Barışı” konusunda bilgilendirme toplantılarına Terrace Hayat ve Simpaş Marenegro ile devam etti. İmar Barışı’nın Tüm detayların masaya yatırıldığı toplantıda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve tüm teknik ekipbiyle halkı bilgilendirme toplantıları yapıyor.

Terrace Hayat ve Şimpaş Marenegro

Sarıyer’de tüm çalışmalarını bir plana, katılımcılığa ve paylaşımcılığa dayandıran Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve teknik ekibi ilçede yaşam alanlarını ziyaret ederek, vatandaşları imar barışı konusunda bilgilendiriyor. Terrace Hayat ve Şimpaş Marenegro sitesine konuk olan heyet burada 3194 sayılı İmar Kanunu’na ilave edilen geçici maddenin Bakanlar Kurulu’ndan geçmesiyle gündeme gelen imar barışını konuştu. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği programda ‘İmar Barışı’nın başvuru aşamasında neler yapılması gerektiği, kanunun kapsamı ve birçok konuda merak edilen konular anlatıldı. Yapı kayıt belgesinin iskana dönmesinin şu anki aşamada mümkün olamayacağı ancak yapılan yeni düzenleme ile olumlu bir sonuç çıkabileceği toplantıda ön plana çıkan detay oldu.

Terrace hayat ve Simpaş Marengro sitesinde konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç : Bu toplantıları heryerde her alanda yapıyoruz, çok farklı sorunları zaman zaman tartışıyoruz. Genel anlamda sorunları tespit ediyoruz, dertlerini dinlemeye ve çözüm sürecinde çözmeye çalışıyoruz, yalanılan bölgenin mutlaka kendi içinde yaşam kalitesini arttırmak için belediye olarak neler yapabiliriz, huzurun temini konusunda neler yapabilirize bakıyoruz. Önemli olan bu huzuru sadece sitede değil bütün alanlarda , Sarıyerin tamamında olmak üzere sağlamaka ve one katkı sunmak sitiyoruz. Şu anda Türkiye’nin yaşanacak en huzurlu 4 ilçesinden biriyiz. Bunda belediye olarak çok büyük katkımız var. Yaşamı siyasetin önüne koyduğumuzda, yaşam içinde siyaset yapmasında vesile olursak daha iyi sonuçlara gideceğini düşünüyoruz.

Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay : Terrace Hayat sitesinin İmar Barışı problemi olmadığını belirti. “Terrace Hayat sakinleri arıtma tesisi sorunun büyük problem olduğunu ve neler yapılabileceğini sordu.” Sevgi Atalay ise “1991 yılından beri İSKİ katkı payları ve proje payları ödenmiş durumda, İski’nin tüm parası ödenmiş vatandaşlar tarafından, İski’nin burada hiç bir alt yapı hizmeti olmamış, Bu anlamda yasal haklarınızı kullanabilirsiniz, Yolların geçilmesinin büyük sebebi ise İSKİ’nin yatırımını şuan yapmamış olmasından kaynaklı.”