Son Dakika Haberler

İMZA KAMPANYASINA KATILANLARIN SAYISI HER GEÇEN DAKİKA HIZLA ARTIYOR

İMZA KAMPANYASINA KATILANLARIN SAYISI HER GEÇEN DAKİKA HIZLA ARTIYOR
Okunma : 125 views Yorum Yap


SEÇİM GÜVENLİĞİ PARTİLER ÜSTÜ BİR KONUDUR. VATANDAŞLARIMIZIN OYLARININ ŞEFFAF VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE SAYIMI HER SİYASİ PARTİNİN SORUMLULUĞUDUR”

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, AKP ve MHP tarafından TBMM’ye sunulan ve “ittifak teklifi” olarak adlandırılan “298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” nin ülkemizde seçim güvenliği konusunda ciddi endişeler yaratan maddeler içermesi nedeniyle change. org sitesinde bir imza kampanyası başlatmıştı ve tüm halkımızı hangi siyasi partiye oy verirlerse versinler seçim güvenliği için el ele vermeye davet etmişti. İmza kampanyasına birkaç gün içinde binlerce imza geldi.

İMZA KAMPANYASINA KATILANLARIN SAYISI HER GEÇEN DAKİKA HIZLA ARTIYOR

İmza veren binlerce yurttaşımıza teşekkür eden Didem ENGİN “İmza kampanyasına katılanların sayısı her geçen dakika hızla artıyor. Düşüncelerini ve seçim güvenliği konusundaki endişelerini demokratik bir şekilde ifade eden ve imza veren binlerce yurttaşımızın her birine ayrı ayrı çok teşekkür ederim” dedi.

SEÇİMLERE ŞAİBE KARIŞMAMALI

Didem ENGİN “16 Nisan 2017 referandumunda Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nın mühürsüz pusulaları ve zarfları geçerli sayması kararı, referandumun şaibeli bir referanduma dönüşmesine neden olmuştur” dedi.

Didem ENGİN, AKP ve MHP’nin TBMM’ye sunduğu ittifak teklifi’nin “sandık mührü olmayan oy pusulaları ve zarfları geçerli hale getirmenin yanı sıra, bir taraftan aynı binada oturan seçmenleri farklı sandık bölgelerine kaydetme, sandık başkanları için siyasi partilerden öneri almak yerine sadece kamu görevlilerini sandık başkanı olarak belirleme, YSK’ya seçmen listelerini karma şekilde düzenleme, sandık ve seçim bölgelerini birleştirme gibi ek yetkiler veren maddelerle ülkemizde seçim güvenliği konusundaki endişeleri artırmakta, diğer taraftan da Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde oy pusulalarını aynı zarfa koyma gibi maddelerle seçmen iradesini etkilemeye yönelik hükümler içerdiğini” ifade etti.

OHAL BİTMELİ, SEÇİMLER ŞEFFAF VE ŞAİBESİZ OLMALI!

Seçim güvenliğinin ülkemizin geleceği açısından hayati önemde olduğunu belirten Didem ENGİN, “Seçimler Olağanüstü Hal’in bittiği demokratik bir ortamda yapılmalıdır. Seçim kampanyalarının adil bir şekilde yürütüldüğü, seçmenlerimizin özgürce istedikleri partiye ve adaya oy verecekleri, oy verme ve oy sayım işlemlerinin şaibesiz ve şeffaf bir şekilde yapılacağı seçimler düzenlenmelidir” dedi.

MÜHÜRSÜZ SEÇİM TEKLİFİ GERİ ÇEKİLSİN! #MühürsüzSeçimeHAYIR

“AKP ve MHP’nin Meclis’e getirdiği ve sandık mührü olmayan zarf ve oy pusulalarını geçerli hale getirmeyi amaçlayan bu teklife hep birlikte itiraz etmeliyiz!” çağrısında bulunan Didem ENGİN “Seçimleri şaibeli hale getirecek bu teklifin geri çekilmesi için başlattığım imza kampanyasına tüm halkımızdan destek bekliyorum.” sözleriyle duyarlı vatandaşlarımızı #MühürsüzSeçimeHAYIR etiketiyle change. org sitesinde başlattığı imza kampanyasına destek vererek seçim güvenliği için el ele vermeye davet etti.

İmza kampanyasına şu likten ulaşılabiliyor: http://bit.ly/2I58lhl

Kampanya imza vermek için linke tıklamak, “Bu kampanyayı imzala” butonuna basmak, isim ve e-mail adresi yazmak yeterli.