Son Dakika Haberler

İNCE İZMİR’DE TARİH YAZDI

İNCE İZMİR’DE TARİH YAZDI
Okunma : 59 views Yorum Yap

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir’de milyonlara seslendi. İnce konuşmasının başında mitinge katılanların telefonları üzerinden canlı yayın yapmasını istedi.

Mitingi devam ederken Gündoğdu Meydanı’nın bulunduğu bölgede internet erişimi kesildi.

İNCE’DEN İNTERNET KESİNTİSİNE SERT TEPKİ

Muharrem İnce, internetin kesilmesine yaptığı konuşmada “Paraları çalıyorsun, sınavda soruları çalıyorsun, TRT’den hakkımı çalıyorsun, şimdi de internet yok, Allah belanızı versin ne diyeyim size..” diyerek çok sert tepki gösterdi.

Daha sonra ise İnce konuşmasına “Meydanlar doluysa iyi demektir, balkonlar doluysa daha iyi demektir, çatılar doluysa kazandın demektir… (İnce başkan! sesleri…)” diyerek devam etti.

24 Haziran’a sayılı günler kala CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce İzmir’de düzenlenen mitingde yaklaşık 2 buçuk milyon kişiyle bir araya geldi. Muhteşem kalabalık karşısında İnce, “Sahnenin önünde 1 milyon insan varsa 1 milyon kişi de sahnenin arkasında duruyor. Bu 49. günde 105. mitingimiz. Günlerdir konuşuyorum ama medya vermemekte ısrarlı. Hele bir TRT var, parayı bizden alıyor Erdoğan’ın borazanlığını yapıyor. Sizden ricam, hepiniz telefonlarınızdan canlı yayın yapın. Bir yanda Erdoğan’ın medyası, bir yanda milletin medyası” dedi.

ERDOĞAN’A İZMİR’DEN DE ÇAĞRIDA BULUNDU

Konuşmasında Erdoğan’a çağrıda da bulunan İnce, “Bir yandan yorgun bir insan bir yanda da taze kan var. O artık hayalleri olmayan bir adam. 2002’de ‘adalet, kalkınma’ diyordu. Artık bunları demiyor ekonomi diyemiyor benim karşıma televizyonlara çıkamıyor. Erdoğan’ın çıraklığı fena değildi ama ustalığı rezalet. Bir insan kendine usta der de çırak dediği birinin karşısına çıkamaz mı?. O çakma usta. Yüreğin mi yok? Çık karşıma” dedi.

“ORTAOKUL DİPLOMASI VAR MI?”

Erdoğan’a eleştirilerini sürdüren İnce, “Son günlerde Tarzan zorda olunca hani doktorlar der ya ‘çocukluğuna inmek lazım’ diye, benim çocukluğuma kadar iniyorlar. Yakında 2. Dünya Savaşı’nı da İnce çıkardı diyecekler. ‘Bay Muharrem’ diyor, ‘Menderes asıldığında neredeydin?’ diyor. Yahu ben hayatta değildim. Şimdi diploması yok diyorlar ya ben merak ediyorum acaba onun ortaokul diploması var mı?” ifadelerini kullandı.