Son Dakika Haberler

İSLAM ÜLKELERİNİN KAÇI DEMOKRASİ İLE YÖNETİLİYOR?

İSLAM ÜLKELERİNİN KAÇI DEMOKRASİ İLE YÖNETİLİYOR?
Okunma : 15 views Yorum Yap

BU İFADELER, AKP İKTİDARININ NEDEN TARİHİMİZİN YENİ BİR GERİLEME DÖNEMİNDE OLDUĞUNUN AÇIK İTİRAFIDIR!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca 26 – 27 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenen “İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu”nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın sözlerine atıfta bulunan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak “Güzel ülkemizi demokraside, eğitimde, bilimde, hukukta, sanatta çağdışı bir dünyaya sürüklemek için her türlü çabayı sarf ediyorsunuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN “İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu”nda yaptığı konuşmasında “Son birkaç asırdır, kitaptan, kütüphaneden, kalemden uzaklaşıyoruz. İslam dünyasındaki nüfusun %55’i okuma yazma bilmiyor. OECD ülkelerinde milli gelirden eğitime ayrılan pay %5,2 iken, bu oran İslam ülkelerinde %1’i bile bulmuyor. İslam dünyasındaki her toplum gibi biz de işin kolayına kaçıyor, emek isteyen meselelerden uzak duruyoruz. Soran, sorgulayan bir nesil yerine, geçici hevesler peşinde koşan bir nesil yetişiyor.” ifadelerini kullanmış ve batı ülkelerinin eğitime daha büyük önem verdiğinden bahsetmişti.

İSLAM ÜLKELERİNİN KAÇI DEMOKRASİ İLE YÖNETİLİYOR?

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Didem ENGİN, “Bu cümleler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait. Bu sözlere, İslam ülkelerinin kaçı demokrasi ile yönetiliyor, sanayide, teknolojide hangi düzeydeler ve kalkınma ile demokrasinin bağını da eklemeliydi” dedi.

AKP İKTİDARI TARİHİMİZİN YENİ BİR GERİLEME DÖNEMİDİR!

“Bir taraftan bunları söyleyeceksiniz, diğer taraftan demokraside, eğitimde, bilimde, hukukta, sanatta, güzel ülkemizi bu çağdışı dünyaya sürüklemek için her türlü çabayı sarf edeceksiniz” diyen Didem ENGİN, “Bu ifadeler, AKP iktidarının neden tarihimizin yeni bir gerileme döneminde olduğunun açık itirafıdır! Başka söze gerek var mı…” sözleri ile tepkisini gösterdi.