Son Dakika Haberler

İSPAT ETMEZSEM NAMERTİM DEDİM. “İSPATLADI”

İSPAT ETMEZSEM NAMERTİM DEDİM. “İSPATLADI”
Okunma : 84 views Yorum Yap

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kırşehir’deki mitingde konuştu.

İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında dile getirdiği iddiasının arkasında durdu ve bir kitap gösterdi.

İnce şunları kaydetti:

“’Fethullah Gülen’le görüşen namerttir, ispat etmezsen namertsin’ dedi. Ben de ona beraber giden kişinin bunu bana sağladığını söyledim. Zarar vermesin o kişiye diye 24 Haziran’dan sonra açıklayacağımı söyledim. Elimde bir kitap var. Nasuhi Güngör. 17-25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Bu arkadaş bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma.”

İnce kitaptan satırları aktararak şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen ile bir araya geldi. Yani 2000 yılının Mayıs ayında Erdoğan’ın Gülen’le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış. Bana 100 bin liralık dava açmış. Darphaneyi sana bağlayalım da sıcak sıcak ye bari. Muharrem İnce ‘ye 100 bin liralık dava açtın da, arkadaşına dava açtın mı ya da tekzip ettin mi sen. Erdoğan kitap okumuyor. Herhalde arkadaşları o kısmı çıkarıp özet vermişler.” 

 

ERDOĞAN, 2000 YILI MAYIS AYINDA ABD’YE YAPTIĞI GEZİDE”

İnce’nin okuduğu kitap Nasuhi Güngör’ün “Yenilikçi Hareket” isimli kitabı. Güngör kitabının 88 ve 89. sayfalarında şu ifadelere yer verdi:

“Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretlerinde pek çok teması oldu. Ama bunlar arasında birisinin gerçekten ayrı bir önemi vardı.

Erdoğan, 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide, uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen’le de bir araya geldi. Erdoğan – Gülen görüşmesi, muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.”

“GÜLEN HAREKETİNİN TARTIŞMASIZ YENİ GÖZDESİ”

Güngör, Erdoğan – Gülen görüşmesinin detaylarını ise kitabından şöyle aktardı:

“Bu, Yenilikçi hareketle Gülen cemaati arasındaki ne ilk, ne de son temas oldu. Siyasetteki tercihlerini, çoğunlukla merkezdeki sağ partiler üzerinde yapan Gülen hareketinin tartışmasız yeni gözdesi, Erdoğan’ın başını çektiği Yenilikçi hareketti artık.

Bu destek cemaate yakınlığı ile bilinen yayın gruplarından, diğer sosyal etkinliklere kadar geniş bir alanda kısa sürede kendisini ortaya koyacaktı.”

GÜNGÖR KİM

TRT’de Haber Dairesi Başkanlığı’nda bulunmuş olan Gazeteci Nasuhi Güngör, 17-25 Aralık darbe girişiminden sadece bir gün sonra TRT Haber Dairesi Başkanı olarak göreve başladığında her yerin “Cemaatçi” kaynadığını belirtmişti.

Nasuhi Güngör ayrıca hükümete yakın Star gazetesinde köşe yazıyordu. A Haber’de söylediği “Artık Davutoğlu ile yola devam edemeyiz” sonrası Star gazetesindeki görevine son verilmişti.

Göngör daha sonra da TRT’deki görevinden alınmıştı.

Odatv.com