Son Dakika Haberler

İSTANBUL SEL OLDU

İSTANBUL SEL OLDU
Okunma : 95 views Yorum Yap

İstanbul’da kuvvetli sağanak yağmur etkili oluyor. Aniden bastıran yağmur nedeniyle birçok yerde su baskını meydana geldiği belirtiliyor. Yollarda mahsur kalan araçlar var. Meteoroloji’den de aşırı yağış konusunda yeni uyarı geldi, Marmara Bölgesi aşırı yağışlardan etkilenecek birçok bölgede sel riski var…

Bu sabah hava aydınlanmadı yağmur bulutları ile istanbul Gökgürültüsü ve şimşekler ile birlikte yağan yağmur sabahın ilk saatlerinde saat 08:00 itibaren etkisini artırmaya başladı. Saat 08:30 sıralarında hızlanan yağmur İstanbul’da kentin büyük bölümünde  09:30’a kadar etkisini sürdürdü.

METEOROLOJİ TÜM MARMARA’YI UYARDI
Meteoroloji sağanak yağışlar konusunda tüm Marmara Bölgesi’ni uyardı. İşte Meteoroloji’nin aşırı yağışlar hakkında yapıtğı açıklama; Önceki tahmin ve uyarılarımız doğrultusunda Trakya’da beklediğimiz çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar son 6 saatte Kırklareli Babaeski’de 99 kg/m2, Lüleburgaz’da 54 kg/m2; Tekirdağ Süleymanpaşa’da 67 kg/m2, Hayrabolu’da 65 kg/m2 ve Malkara’da 62 kg/m2’ye ulaşmıştır. Yağışların etkisini devam ettirerek yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.