Son Dakika Haberler

İSTANBUL’A AZ KALDI

İSTANBUL’A AZ KALDI
Okunma : 91 views Yorum Yap

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından başlatılan “adalet yürüyüşü”nde bugün 18. gün. 420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek yaklaşık 299 kilometre yol katedildi. Bugün yürüyüşte 17 kilometre gidilecek. Yürüyüşte haftasonu olması nedeniyle katılımın arttığı gözlendi. 43.8 dereceye kadar ulaşan hava sıcaklığı nedeniyle dün de fenalaşanlar oldu. Bugün yürüyüşün başlama saati bir saat öne alındı. Yüksek sıcaklık nedeniyle en uzun mola da öne çekildi, ‘adalet yürüyüşü’ 16:00’da yeniden başlayacak.

Yürüyüşün 18. gününde 2 otel görevlisi ve 33 aydının yakılarak katledildiği Sivas katliamında yıldönümü olması nedeniyle çok sayıda kişi ‘unutMADIMAKlımda’ yazılı tişörtlerle yürüyüşe katıldı.

Yürüyüşte bugün 17 kilometre yol gidilecek. 3 etap olarak planlanan yürüyüş için 7 kilometre yol yüründü.  Önceki günlere göre 1 saat erken başlayan yürüyüşte, uzun mola da öne çekildi. Kortej, yürüyüşüne 16.00’da devam edecek.,
Başladığı günden bu yana çok sayıda vatandaşın destek verdiği yürüyüşe, HDP de “Eş başkanlar için adalet” dövizleriyle katılma kararı aldı. Eski Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ’ın tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi önünden korteje katılacak HDP heyeti, parti bayrağı taşımayacak.