Son Dakika Haberler

İSTANBUL’DA KADININ YERİ YOK

İSTANBUL’DA KADININ YERİ YOK
Okunma : 102 views Yorum Yap

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer bugünkü köşesinde CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı seçimlerinde başkanlığı kazanan Sevim Temizel Yalınkılıç’ta bahsederken. Kemal Kılıçdaroğlu bir tek Sarıyer örgütü dinledi açıklaması yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NU BİR TEK SARIYER ÖRGÜTÜ DİNLEDİ

CHP Sarıyer Belediye ve İBB Meclis üyesi Ali Rıza Yılmaz ilçe seçimleriyle ilgili bir açıklama yaparak, ilçe başkanı seçilen meclis üyesi Sevim Yalınkılıç için şunları söyledi: “Sayın Yalınkılıç çalışkan bir arkadaşımızdır. Balkan kökenlidir; CHP parti okulunda eğitmenlik yapmıştır; geçen önseçimde en yüksek oyu alarak birinci çıkan bir isimdir. Bu kez kendisini üç ay öncesinden ikna ederek adaylığını sağladık. Dıştan kimsenin müdahalesi olmamıştır. Sarıyer’de kimsenin adamı değildir. Genel Başkanımızın ‘Kadın aday seçin’ talimatını uygulayan tek örgüt Sarıyer olmuştur. Meltem Pir, aday olması için bazı kişiler çaba göstermiş ancak kongreden bir gün önce aday olmayacağını duyurmuştur.”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Genel Başkan’a bağlılığını yineleyerek “Gerçekdışı haberlerle kara propaganda yapılıyor; Genel Başkan ve Genel Merkez ile aramızı açmayı amaçlayan beyhude ve kötü niyetli çabalara kalkışmak kimsenin haddi de değildir, işi de olmamalıdır” diye açıklama yaptı.

Hürriyet